9 mln widzów pokazu sylwestrowego w Dubaju

2020-01-04

Sylwestrowy pokaz pirotechniczny przy Burj Khalifa zachwycił ponad 2 miliardy widzów! Przy najwyższym budynku świata prezentowano niesamowite pokazy animacji, świateł i dźwięku połączone z największym w historii pokazem fontann! 

Emaar NYE 2020 2M

Główne widowisko pirotechniczne trwało rekordowo 8 minut i 43 sekundy. Po nim nastąpił następny 5-minutowy pokaz sztucznych ogni. Był on najdłuższym w historii sylwestrowych pokazów! Łącznie wykorzystano 1371 kg fajerwerków, strzelających z 207 miejsc w centrum Dubaju. Cały program zapierającego dech w piersiach widowiska został opracowany przez Emaar, wiodącego dewelopera w Emiracie.  W sylwestrowej nocy przy Bruj Khalifa uczestniczyło ponad milion widzów. Oglądali oni pokaz składający się z 15 000 wystrzałów, tworzących 48 pirotechnicznych kompozycji, stworzonych specjalnie Sylwestra 2019.

Widzowie mogli podziwiać także najdłuższe w historii pokaz fontann, które można było podziwiać przez cały grudzień. W ciągu czterech tygodni wszystkie pokazy choreografie trwały łącznie 160 godzin. W czasie jednego seansu zużywano 113 500 litrów wody, która była wystrzeliwana ze 1137 punktów i podświetlana przez 6612 świateł.

Wszystkie widowiska nawiązywały do regionalnej kultury, sztuki i muzyki. Zanim zegar wybił północ, animacje przekształciły Burdż Khalifa w tradycyjny arabski instrument ud oraz kompozycje przepięknych kwitnących kwiatów. Na elewacji wieżowca pojawiły się również flagi krajów tworzących Radę Współpracy Zatoki Perskiej. 

Ahmad Matrooshi, jeden z dyrektorów Emaar Properties, podkreślił „W Emaar jesteśmy niezwykle dumni z tego, że możemy organizować takie wydarzenie dla całego świata. Gdy wkraczamy w nową dekadę, naszą wizją jest dalszy rozwój innowacji i postępu. Zarówno tutaj w Dubaju, jak i na całym świecie”.

Sylwester Emaar był jednym z najczęściej oglądanych programów sylwestrowych na świecie i transmitowany na żywo na stronie mydubainewyear.com (dostępny online) i kanale EmaarDubai na YouTube.

 


Polecamy

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail