Rijeka 2020 Europejska Stolica Kultury

Popłyń do Portu Różnorodności i poznaj Rijekę – Europejską Stolicę Kultury 2020. W roku 2020, podczas chorwackiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, największy port w Chorwacji, Rijeka, stanie się Europejską Stolicą Kultury.

rt 2019 12a 06 

  Mieszkańcy przez wieki pielęgnują ducha tolerancji, akceptacji i współegzystencji. Rijeka jako miasto portowe pełne różnorodności kulturowej i historycznej jest symbolem symbiozy oraz otwartości i w ten sposób idealnie wpisuje się w koncepcję Unii Europejskiej. To pierwsze chorwackie miasto, które dołączy do rodziny ponad 60 europejskich miast posiadających prestiżowy tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Główne trzy tematy programu Rijeka 2020 to: woda, praca i migracja. Idealnie oddają portową tożsamość miasta, ale są również aktualne w szerszym, europejskim kontekście i ściśle łączą się ze sobą, tworząc Port Różnorodności. Wartości, które w sposób szczególny wplatają się w koncepcję programową, to odwaga, indywidualizm, rozwój i ambicja. Oficjalny program rozpoczyna się 1 lutego 2020 r. i trwać będzie do końca stycznia 2021 r., oferując wartościowe oraz interesujące wydarzenia skierowanie do wszystkich pokoleń. Obejmować będzie ponad 600 eventów na terenie miasta i najbliższej okolicy. Wydarzenia zostaną podzielone na siedem tematycznych bloków, a każdy z nich zawierać będzie inne przesłanie. Od Kuchni Różnorodności poprzez Dom Dzieci i Sztukę na Lungomare aż po odkrywanie 27 lokalnych i europejskich sąsiadów. Partnerami strategicznymi miasta Rijeka w implementacji projektu Europejskiej Stolicy Kultury są rząd Republiki Chorwacji, województwo primorsko-gorańskie, Uniwersytet w Rijece i Wspólnota Turystyczna Miasta Rijeki oraz wiele innych organizacji i instytucji. Od czerwca 2020 r. Warszawę połączy z Rijeką bezpośrednie połączenie lotnicze obsługiwane przez PLL LOT.


Wydanie: 12/2019, AKTUALNOŚCI

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail