Wsparcie specjalnie dla turystyki i transportu

2020-03-18

Poza pakietem skierowanym do wszystkich przedsiębiorców, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapowiedziała specjalne rozwiązania skierowane do branży turystycznej i transportowej.

pomoc

  • Wydłużenie do 180 dni możliwości zwrotu za niezrealizowane imprezy. W planie jest również umożliwienie, by po owych 180 dniach klient miał do wyboru albo zwrot, albo inne świadczenie w formie voucheru. Minister Emilewicz zaapelowała, by korzystać z tej możliwości. Takie działania mogą być ratunkiem dla wielu firm i gospodarstw domowych, których byt zależy od turystyki.

 

  • Dla firm transportowych (w tym autokarowych) najpoważniejszym problemem może być wywiązywanie się z umów leasingowych. Dlatego minister rozwoju zapowiedziała powstanie instrumentu umożliwiającego refinansowanie umów leasingowych. Trwa przygotowywanie odpowiedniego narzędzia. Zgodnie z zapowiedzią minister Emilewicz, planowane jest uruchomienie programu w ciągu dwóch tygodni.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail