polska

Od 4 maja otwarcie hoteli

2020-04-29

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że 4 maja będą mogły wznowić działalność min. hotele i miejsca noclegowe. -Ta data jest celowa, byśmy nie korzystali z tej możliwości w czasie majówki. Majówka to czas wolny, ale nie czas wolny od ostrożności - powiedział premier.

Premier

W ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki wznowić działalność będą mogły także niektóre instytucje kultury i galerie handlowe.

- O otwarciu restauracji myślimy w kolejnych etapach. Teraz bardzo ważne jest zachowanie dystansu w hotelach. W najbliższych dniach będziemy pracować nad tym jak dopuścić do działalności pozostałe funkcjonalności w hotelach - dodał premier.

W hotelach i obiektach noclegowych ograniczona zostaje nadal działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnych - np. siłowni, sal zabaw dla dzieci, basenów. Usługi hotelarskie i noclegowe, które po wprowadzeniu wcześniejszych obostrzeń mogły być świadczone wyłącznie osobom przebywającym w delegacji, bądź odbywającym kwarantannę, obecnie będą mogły być świadczone wszystkim, pod warunkiem, że zachowane będą szczególne zasady bezpieczeństwa.

Obowiązywać wciąż będzie zachowanie 2 m dystansu w przestrzeni publicznej.

- Luzowanie obostrzeń wynika z potrzeby uruchomienia gospodarki, ale musimy działać ostrożnie i elastycznie. Czasami będziemy luzowali te obostrzenia, czasem może się zdarzyć, że będziemy musieli zrobić krok wstecz. Taki jest charakter tego wirusa. (...)Nie wiemy, czy jesteśmy w 1/4 drogi, czy 1/5 drogi w zwalczaniu pandemii, ale dzięki naszemu odpowiedzialnemu działaniu możemy zacząć odmrażać gospodarkę - powiedział Morawiecki.

Także od 4 maja będą mogły być otwarte galerie handlowe: jeden klient na 15 m2 - przekazał Morawiecki. Żłobki i przedszkola od 6 maja będą mogły działać w nowym systemie sanitarnym.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail