świat

Wytyczne UNWTO dla powrotu turystyki

2020-05-29

Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) wydała zestaw wytycznych, aby pomóc sektorowi turystycznemu wyjść z COVID-19 i stać się jeszcze silniejszym  bardziej zrównoważonym niż przed pandemią. Wytyczne podkreślają potrzebę podjęcia zdecydowanych działań, przywrócenia zaufania, wdrożenia innowacji i cyfrowej transformacji globalnej turystyki.

UNWTO1

Wytyczne zostały opracowane w porozumieniu z Światowym Komitetem ds. Kryzysu Turystyki i mają na celu wsparcie rządów i sektora prywatnego w wychodzeniu z kryzysu. W zależności od zniesienia ograniczeń w podróży wyspecjalizowana agencja ONZ ostrzega, że ​​liczba przyjazdów turystów zagranicznych może spaść o 60–80%. Naraża to 100-120 milionów miejsc pracy i może doprowadzić do spadku wartości eksportu z 910 miliardów USD do 1,2 bln USD.

Wytyczne te zapewniają zarówno rządom, jak i przedsiębiorstwom kompleksowy zestaw środków mających pomóc im ponownie otworzyć turystykę w bezpieczny, bezproblemowy i odpowiedzialny sposób. 

Wytyczne podkreślają znaczenie przywrócenia zaufania podróżnych za pomocą protokołów bezpieczeństwa i ochrony w celu zmniejszenia ryzyka na każdym etapie łańcucha wartości w turystyce. Protokoły te obejmują wdrożenie procedur kontrolnych, w stosownych przypadkach, w tym pomiarów temperatury, testowania, zachowania dystansu, zwiększonej częstotliwości sprzątania oraz zapewnienie zestawów higienicznych do bezpiecznych podróży lotniczych, usług hotelarskich lub bezpiecznych zdarzeń.
Wytyczne UNWTO podkreślają również możliwość wspierania cyfrowej transformacji miejsc docelowych, firm i pracowników dzięki inicjatywom, takim jak bezpłatne szkolenie online w Akademii online UNWTO oraz wdrażanie aplikacji takich jak Hi Card w celu poprawy międzynarodowej interoperacyjności na lotniskach i w hotelach . Podkreślono także rolę technologii w promowaniu dystansu społecznego w hotelach i miejscowościach turystycznych.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail