świat

Egipt otwiera się na turystów

2020-06-21

Po nagłym zatrzymaniu międzynarodowej turystyki i podróży z powodu rozprzestrzeniania się COVID-19 na całym świecie, rząd Egiptu ustanowił przepisy bezpieczeństwa zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia oraz „Certyfikat bezpieczeństwa”.  Został on wprowadzony jako warunek dla obiektów hotelarskich, działalności turystycznej, stanowisk archeologicznych i muzeów, aby wznowić działalność i przyjąć gości.

Egipt2
Egipt wyznaczył harmonogram uruchamiania turystyki w świetle nowo ustalonych przepisów. Poprzedziło to całkowite odkażenie wszystkich obiektów hotelarskich (hoteli i restauracji), stanowisk archeologicznych i muzeów, przeprowadzenie niezbędnych szkoleń i programów uświadamiających dla pracowników i pracowników sektora turystycznego.
15 maja 2020 r. Egipt zaczął stopniowo otwierać hotele i kurorty, które uzyskały „Certyfikat bezpieczeństwa”. Dotyczyło to jednak tylko turystyki krajowej. Przyjęto wówczas zasadę, że maksymalne obłożenie może wynosić 25%. Wskaźnik obłożenia został następnie od 1 czerwca podniesiony do 50%.
We współpracy z Izbami Turystycznymi i międzynarodowymi firmami konsultingowymi specjalizującymi się w dziedzinie higieny, Ministerstwo Turystyki i Starożytności prowadzi regularne kontrole certyfikowanych placówek hotelarskich w celu zapewnienia skutecznego wdrożenia i egzekucji przepisów.
Od 1 lipca 2020 r. Egipt uruchamia turystykę przyjazdową w certyfikowanych hotelach i kurortach położonych w nadmorskich gubernatorstwach (Morze Czerwone, Synaj Południowy i Matrouh) z maksymalnym obłożeniem 50%.
Te trzy gubernatorstwa miały doskonałe wyniki epidemiologiczne, oprócz wyposażenia szpitali (publicznych i prywatnych). Podróże między trzema gubernatorstwami a innymi gubernatorstwami w Egipcie są niedozwolone (do odwołania).
Muzea i stanowiska archeologiczne, zamknięte od 23 marca 2020 r., Będą stopniowo ponownie otwierane. Turyści przybywający do Egiptu będą musieli posiadać kopię wypełnioną kopię formularza „Oświadczenie podróżnego” by otrzymać kartę pokładową. Obejmuje ona kwestionariusz z prośbą o informacje na temat:

a) podróży danej osoby na terytorium 14 dni przed wizytą w Egipcie;

b) potwierdzenie, że podróżny nie wykazał żadnych objawów związane z COVID-19 na 14 dni przed podróżą;

c) potwierdzenie, że podróżny nie kontaktował się świadomie z pacjentami z COVID-19 w ciągu 14 dni przed podróżą;

d) wyłączenie odpowiedzialności podróżny powiadomi kierownictwo hotelu lub lekarza, jeśli wykażą jakiekolwiek objawy związane z COVID-19 podczas ich pobytu w Egipcie;

d) deklaracja, że podróżny ma międzynarodowe ubezpieczenie medyczne obejmujące ich pobyt w Egipcie.

Natomiast podróżni przybywający z krajów zgłoszonych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako mające poważny poziom infekcji COVID-19 są zobowiązani do przedłożenia ostatniego PCR
wynik testu (wykonany w kraju pochodzenia w ciągu maksymalnie 48 godzin przed datą podróży) w dniu wjazd do Egiptu; lista tych krajów będzie regularnie aktualizowana i ogłaszana.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail