polska

Bon Turystyczny – lista przedsiębiorców ruszy 25 lipca

2020-07-24

Od 25 lipca przedsiębiorcy turystyczni będą mogli wpisywać się na listę podmiotów uprawnionych do przyjmowania płatności Bonem Turystycznym. Klienci będą mieli możliwość aktywacji bonu na stronie ZUS od 31 lipca, by móc płacić od następnego dnia – powiedział na antenie Radia Kraków wiceminister Andrzej Gut-Mostowy.

bon2

Przedstawiciel ministerstwa rozwoju powiedział również, że na listę będą mogli wpisywać się wszyscy przedsiębiorcy turystyczni działający legalnie, a więc zarówno gestorzy bazy noclegowej (w tym działający na zasadach wynajmu krótkoterminowego), jak i świadczący inne usługi w tym również organizacje organizujące stacjonarne zajęcia dla dzieci.

Nadzór nad cała operacja sprawować będzie Polska Organizacja Turystyczna, w której powołany będzie specjalny oddział do obsługi bonu turystycznego. Siedziba tej komórki POT będzie zlokalizowana w Małopolsce, prawdopodobnie w jednej z podkrakowskich miejscowości – jak powiedział w rozmowie w Radiu Kraków minister Gut-Mostowy. W tym małopolskim oddziale POT pracować będzie około 60-70 osób.

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail