przewoźnicy

Costa wznowiła rejsy – na razie tylko dla mieszkańców Włoch

2020-09-13

Costa Deliziosa wznawia7-dniowe rejsy zawijając tylko do włoskich portów: Bari, Brindisi, Corigliano-Rossano, Syrakuzy i Katanii.  

 Costa

Będą to rejsy przeznaczone dla gości zamieszkałych we Włoszech. Włoski armator opracował protokół bezpieczeństwa, który obejmuje m.in pobieranie wymazów od gości iczłonków załogi, kontrolę temperatury, organizowanie wycieczek z zachowaniem wyjątkowych środków sanitarnych. Dzięki zmniejszonej liczbiegości, zachowana będziezasada dystansu społecznego. Pasażerowie odkryją nowe sposoby korzystania z udogodnień oraz usług oferowanych na pokładzie. Szczególnąuwagę Costa przywiązuje doprzestrzeganiahigienyoraz lepszego dostępudo usług medycznych.19 września Costa Diadema wznowi rejsy wypływając z Genui, a kolejne dwa statki zaczną stopniowo wypływać w październiku. 

Pasażerowie wyruszający na Costa Deliziosa na jej trzy pierwsze wrześniowe rejsy będą mieszkańcami Włoch; wejście na pokład będzie zgodne z procedurami określonymi w Protokole Bezpieczeństwa Costa, dokumencie opracowanym przez firmę i ekspertów. Protokół obejmuje działania i procedury w odpowiedzi na sytuację związaną z COVID-19, które doskonale wpisują się w najnowsze wymagania określone przez włoskie i europejskiewładze. Dzięki odprawie on-line, proces wejścia na statek może odbyć się etapami, w  

przedziałach godzinowych. Każdy gość zostanie poddany badaniu temperatury ciała i szybkiemu testowi wymazowemuoraz będzie musiał wypełnić kwestionariusz zdrowotny. Pasażerowie nie będą mogli wejść na pokład, dopóki nie uzyskają negatywnego wyniku testu. W przypadku każdego podejrzanego przypadku COVID-19 możliwe będzie wykonanie dodatkowego testu techniką molekularną. Przed wejściem na pokład członkowie załogi zostają poddani badaniu molekularnemu i 14-dniowej kwarantannie. Ponadto każdy członek załogi, co miesiąc będzie poddawany testowi wymazowemu na obecność Covid-19.Bari i inne miejsca na trasie CostyDeliziosa można zwiedzać tylko poprzez dołączenie do zamkniętych wycieczek organizowanych dla małych grup, poruszających się zdezynfekowanymi środkami transportu. Przed opuszczeniem i ponownym wejściem na statek, uczestnicy zostaną poddani badaniu temperatury ciała. Podczas wycieczek goście będą mogli zobaczyć także inne miejsca w pobliżu portów: Lecce, Ostuni, Otranto, Alberobello, Gallipoli, Taormina, Noto, Modica, Ragusa i Sibari.Wyposażenie statku i dostępnaoferta rozrywkowa zostały dostosowane do procedur zawartych w Protokole Bezpieczeństwa, przy zachowaniu cech charakterystycznych dla typowych wakacji z Costa Cruises. Przedstawieniana żywo organizowane są częściej, dla mniejszej widowni, posiłki serwowane są do stolików, a liczba miejsc siedzących została tak zmniejszona, aby zachować minimalną bezpieczną odległość. Wejścia do spa, basenów i mini klubów odbywają się naprzemiennie. Zarówno na pokładzie,jak i w kabinach podejmowane są szczególne starania w przestrzeganiu zasad higieny; rozszerzono także ofertęusług medycznych. Maski na twarz stosuje się w razie potrzeby, na całym statku rozmieszczono dozowniki do dezynfekcji rąk i samoobsługowe punkty pomiaru temperatury.Po wycieczkowcu Costa Deliziosa, który będzie wypływać z Triestu do końca roku, kolejnym statkiem Costa Cruises przywróconym do rejsów będzie Costa Diadema(ma wypłynąć z Genui 19 września). Podobnie jak Costa Deliziosa, zawijać będzie tylko do włoskich portów i gościć będzie pasażerów zamieszkałych we Włoszech. Będzie wpływać kolejno do: Civitavecchia, Rzymu, Neapolu, Palermo, Cagliari i La Spezia. Następnie od października przyjdzie kolej na Costa Smeralda, a w grudniu na Costa Firenze -nowy statek firmy w budowie w stoczni Marghera w Fincantieri. 

 

 

 Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail