Diecezja Opolska – program Turystyka Sakralna

2020-09-15

Diecezja Opolska, we współpracy z Diecezją Ostrawsko-Opawską, realizuje program Turystyka Sakralna. Program ten łączy promocję obiektów i zabytków sakralnych z ideą odpoczynku i rekreacji.

Turystyka Sakralna roowy

Turysta jest zaproszony do zapoznania się z dziedzictwem chrześcijańskim poprzez zwiedzanie miejsc sakralnych, a zarazem do odkrywania miejscowych zwyczajów, piękna przyrody oraz atrakcji obecnych w sąsiedztwie obiektów sakralnych i tras pielgrzymkowych. Turystyka Sakralna przedstawia chrześcijaństwo jako ważną część składową życia społecznego mieszkańców Opolszczyzny i okolic.

Dzięki programowi Turystyka Sakralna turyści mogą poznać obiekty takie jak sanktuarium św. Jacka Odrowąża w Kamieniu Śląskim, sanktuarium św. Anny Samotrzeciej na Górze św. Anny, kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu,  Katedrę Opolską; Katedrę Boskiego Zbawiciela w Ostrawie, kościół pw. Matki Boskiej Siedmiobolesnej w Karniowie na wzgórzu Cwilin, i wiele innych.

Miejscem edukacji i promocji ciekawych i zabytkowych obiektów sakralnych jest, między innymi, przestrzeń internetowa. Zapraszamy do odwiedzenia następujących stron:

- diecezjalnej strony internetowej – www.diecezja.opole.pl (w menu pozycja: Turystyka) – gdzie można znaleźć ważne informacje o programie Turystyka Sakralna, oraz filmy edukacyjne dotyczące wybranych obiektów sakralnych;

- diecezjalnego konta: facebook.com/TurystykaSakralna – gdzie pojawiają się zdjęcia, filmiki i krótkie opisy obiektów sakralnych oraz innych ciekawych miejsc i wydarzeń Opolszczyzny i okolic.\

opolska2


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail