materiał partnera

Poznaj Sandomierz nocą!

2020-10-18

W malowniczej otulinie nocnych świateł miasto wygląda tajemniczo i magicznie.

nocnesando

Położone na siedmiu wzgórzach, nad Wisłą zwane jest Małym Rzymem. 
Należy do najstarszych miast w Polsce. To byłe Miasto Królewskie, które zachwyca zachowanym średniowiecznym rynkiem z ceglanym ratuszem, wspaniałymi zabytkami wielu epok historycznych. Znane jest z pięknych kamienic, podziemi, urokliwych uliczek, tajemniczych zaułków oraz kręconych tutaj filmów oraz seriali.

RynekSandomierznocnocnezwiedzanie14.06
W czasie naszego dwugodzinnego spaceru poznamy tajemnice nocnego Sandomierza. 
Zwiedzanie rozpoczniemy od pięknie rozświetlonej Bramy Opatowskiej i kościoła Św. Ducha. Następnie przejdziemy na rynek. Na najstarszym placu miasta zachwyca iluminacja świateł ratusza i trzydziestu kamienic.  Ulicami Mariacką i Długosza oświetlonymi miejskimi latarniami dojdziemy do najstarszej szkoły w Sandomierzu - Collegium Gostomianum. Następnie zobaczymy gotycki Dom Długosza, spowity w malowniczej otulinie świateł. Zaułkiem ulicy Długosza dojdziemy na wzgórze katedralne, z którego roztacza się piękny widok na Zamek Królewski i kościół Św. Jakuba. Zobaczymy również Bazylikę Katedralną pw. Narodzenia NMP.  Na koniec zobaczymy wąwóz Królowej Jadwigi, który oświetlimy światłem bijącym z pochodni. Na zakończenie czeka nas degustacja smacznego sandomierskiego wina.
Zobacz z nami nocny, jakże magiczny i piękny  Sandomierz! 
Nasza wycieczka organizowana jest cyklicznie w każdą środę i sobotę. Spotykamy się przy Bramie Opatowskiej w Sandomierzu o godzinie:
19:00 /jesień, zima/
20:00 /wiosna, lato/
Kontakt i rezerwacje:
Ewelina, tel. +48 882 507 020
Jacek, tel. +48 692 139 416
Nasza strona:
https://geotravel.com.pl/oferta/informacje/nocne-zwiedzanie-sandomierza

ZAPRASZAMY NA NOCNE ZWIEDZANIE SANDOMIERZA

nocne3

 

 


Komunikaty Branżowe

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail