Turystyka w czasie pandemii drugie globalne badanie sektora turystycznego

Wyniki drugiego globalnego badania sektora turystycznego pokazują, że klienci coraz bardziej skłaniają się do podróży indywidualnych oraz stale zwracają uwagę na certyfikację miejsc docelowych.

rt 2020 10a 21

Firma Travel Advance, zajmująca się marketingiem kierunków turystycznych, działająca na terenie Europy Środkowo- Wschodniej, we współpracy z Travel Consul – globalną siecią zrzeszającą czołowe agencje z marketingu i PR kierunków turystycznych, opublikowała wyniki drugiego globalnego badania dotyczącego wpływu COVID-19 na turystykę. 

Certyfikacja najważniejsza

Zarówno wyniki pierwszego, jak i drugiego badania pokazują, że wprowadzenie certyfikacji miejsc docelowych jest najważniejszym działaniem, jakie organizacje DMO mogą podjąć, aby pomóc partnerom w branży turystycznej (prawie 60 proc. respondentów). Trzy kolejne odpowiedzi obejmowały kampanie marketingowe, udostępnianie aktualnych danych oraz prowadzenie centrum informacyjnego dla swoich partnerów handlowych. 74 proc. respondentów wskazywało certyfikację obiektów jako główny aspekt wyboru miejsca wyjazdu. Zarządzanie pandemią COVID-19 przez rząd kraju docelowego oraz warunki finansowe zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce. 

Działania wdrażane przez organizatorów turystyki

Adaptacja modelu biznesowego do bieżącej sytuacji została wskazana na pierwszym miejscu jako...


Wydanie: 10/2020, ANALIZA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail