europa

Jak to robią w Szawjcarii

2020-12-18

Choć w wielu krajach Europy zamknięto stoki i hotele Szwajcaria zdecydowała się nie zamykać ośrodków turystycznych. Nie oznacza to jednak, że wszystko jest jak dawniej.

Szwajc

W tym alpejskim kraju zdecydowano się na wprowadzenie środków bezpieczeństwa i zasad sanitarnych. Podobnie jak w Polsce zmniejszono liczbę osób wpuszczanych do gondoli. Wprowadzono nowe rozwiązania, takie jak restauracje ski drive-in. Rozbudowano również ofertę zajęć na świeżym powietrzu, by turyści spędzali jak najwięcej czasu poza pomieszczeniami. Poza tym określono dokładnie reguły, na podstawie których turyści z zagranicy są wpuszczani do kraju. Kluczem jest liczba zachorowań na 100 tys. mieszkańców, przy czym punktem odniesienia są zachorowania w Szwajcarii. W efekcie stworzono system, który umożliwia prowadzenie biznesów turystycznych, jednocześnie minimalizując ryzyko roznoszenia wirusa.

Polska aktualnie (dokładnie od poniedziałku 14 grudnia), niestety znajduje się na liście krajów, z których przyjazd oznacza kwarantannę.

Oczywiście, tamtejsza branża turystyczna poniosła w związku z tym koszty, a zyski będą na pewno znacznie mniejsze niż w zwykłym sezonie, jednak sukcesem jest sam fakt zarabiania. Nawet jeśli przychody wystarczą tylko na pokrycie kosztów, to i tak tamtejsi przedsiębiorcy będą w lepszej sytuacji niż ich koledzy z innych krajów, w tym Polski.

 


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail