Olsztyn na Szlaku św. Jakuba

W ostatnich latach zadziwiającą karierę robi turystyka sakralna, czyli odwiedzanie miejsc kultu religijnego, obiektów sakralnych, szlaków pielgrzymkowych itp. Nie inaczej jest w stolicy Warmii i Mazur, do której turystów przyciąga olsztyński odcinek Szlaku św. Jakuba oraz bliskość sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie.

rt 2020 10a 15

Szlak ten, zwany też Drogą św. Jakuba, po hiszpańsku Camino de Santiago, jest najstarszym i jednym z najsłynniejszych szlaków pielgrzymkowych w Europie. Prowadzi m.in. przez Polskę (odcinek zwany Camino Polaco), Niemcy i Francję aż do Santiago de Compostela w Hiszpanii, gdzie według legendy znajduje się cudownie odnaleFOT. UM OLSZTYN Olsztyn na Szlaku św. Jakuba W ostatnich latach zadziwiającą karierę robi turystyka sakralna, czyli odwiedzanie miejsc kultu religijnego, obiektów sakralnych, szlaków pielgrzymkowych itp. Nie inaczej jest w stolicy Warmii i Mazur, do której turystów przyciąga olsztyński odcinek Szlaku św. Jakuba oraz bliskość sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie. ANDRZEJ JARCZEWSKIziony grób jednego z 12 apostołów – św. Jakuba Starszego. Od 1993 r. Droga św. Jakuba znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. 

MALOWNICZA TRASA

Szlak św. Jakuba na terenie województwa...ANDRZEJ JARCZEWSKI

Wydanie: 12/2020, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail