Baza noclegowa w okresie pandemii

W obecnej sytuacji pandemicznej turystyka, co się często podkreśla, jest jedną z tych branż, które szczególnie silnie zostały doświadczone przez lockdowny, różnego rodzaju zakazy (w tym zakazy podróżowania) czy też spadek popytu, związany z kryzysem gospodarczym. Szczególną grupą podmiotów działających na rynku turystycznym są przedsiębiorstwa świadczące usługi noclegowe. Należy pamiętać, że nie są to podmioty jednorodne. Inaczej ograniczenia dotknęły duże, a inaczej małe obiekty noclegowe. Inaczej oddziaływały na obiekty funkcjonujące w systemach hotelarskich, a inaczej na te, które działają indywidualnie. Inny wpływ pandemia wywarła na podmioty znajdujące się w dużych miastach, a wreszcie inny na przedsiębiorstwa zlokalizowane w miejscowościach typowo turystycznych.

Zrzut ekranu 2021 04 12 o 10.13.33

Kto był badany

Szczególnie interesująca może być sytuacja małych podmiotów funkcjonujących w miejscowościach turystycznych. Tej właśnie grupie był poświęcony projekt badawczy prowadzony przez pracowników Katedry Marketingu i Turystyki Społecznej Akademii Nauk. – W naszej analizie koncentrowaliśmy się na małych podmiotach, pytając o to, jak przetrwały pierwszy lockdown na wiosnę 2020 r. Jednocześnie, przedmiotem naszego zainteresowania był również okres otwarcia letniego. Można było przypuszczać, że właśnie tego typu podmioty były w uprzywilejowanej pozycji w stosunku do podmiotów większych. Zastanawialiśmy się, czy pomioty te ze względu na swoją wielkość, ograniczenia związane z wyjazdami zagranicznymi nie były chętniej wybierane przez turystów – podkreślał dr Maciej Dębski, kierownik katedry, w której było prowadzone badanie....dr Małgorzata Borkowska-Niszczota, dr Robert Andrzejc

Wydanie: 3/2021, HOTELE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail