europa

Hiszpania - liberalizacja zasad wjazdu od 7 czerwca

2021-05-24

Hiszpania otwiera się dla bezpiecznej turystyki międzynarodowej przyjmując wszystkich zaszczepionych turystów od 7 czerwca i przystępując do europejskiego systemu certyfikatów cyfrowych COVID-19 od 1 lipca.

 Hiszp

Premier rządu Hiszpanii zapowiada, że od 7 czerwca wszystkie osoby posiadające pełne szczepienie jedną ze szczepionek zatwierdzonych przez EMA lub WHO będą mogły podróżować do Hiszpanii, niezależnie od kraju pochodzenia. Ponadto od 24 maja Hiszpania zezwala na wjazd bez żadnych wymagań zdrowotnych turystom z Wielkiej Brytanii oraz z 9 innych krajów uznanych za bezpieczne.

Hiszpania dołącza do cyfrowego certyfikatu COVID -19 od 1 lipca. Główne cechy tego certyfikatu to jego prostota, jednolitość, dostępność, bezkosztowość i operacyjność we wszystkich krajach Unii Europejskiej.  Kod QR zawarty w tzw. Unijnym Certyfikacie Cyfrowym dostarczy informacji, czy podróżująca osoba jest zaszczepiona, przechorowała lub ma negatywny wynik PCR.

Od 7 czerwca obywatele UE, w tym Polski, z wykonanym pełnym harmonogramem szczepień na co najmniej 14 dni przed wylotem lub z zaświadczeniem przebycia choroby COVID-19, będą mogli wjechać do Hiszpanii bez konieczności wykonania testu PCR, nawet jeśli ich kraje czy regiony znajdują się w strefie zagrożenia epidemicznego (w skali kolorów mapy sygnalizacji świetlnej Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób są zaznaczone na pomarańczowo, czerwono lub ciemnoczerwono). Kiedy zacznie obowiązywać europejski certyfikat cyfrowy, czyli po 1 lipca, zaświadczenia te będą również akceptowane w formacie cyfrowym. Niezaszczepione osoby małoletnie mogą wjechać do Hiszpanii z negatywnym wynikiem testu PCR (dzieci poniżej 6 roku życia są z testu zwolnione).

Od 24 maja turyści mieszkający w Wielkiej Brytanii i Japonii będą mogli podróżować do Hiszpanii bez konieczności przedstawiania negatywnego wyniku PCR lub dowodu szczepienia. Te dwa kraje zostały dodane do zaktualizowanej listy krajów uważanych za bezpieczne, która obejmuje również Australię, Izrael, Nową Zelandię, Ruandę, Singapur, Koreę Południową, Tajlandię i Chiny.

Od 7 czerwca turyści z krajów spoza UE nieuwzględnieni na poprzedniej liście będą mogli podróżować do Hiszpanii, jeśli zakończyli harmonogram szczepień co najmniej 14 dni przed podróżą. Akceptowane będą świadectwa szczepień w formie papierowej wydane w języku hiszpańskim lub angielskim, jeśli podana szczepionka jest jedną z tych, które zostały zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków (EMA) lub znajdują się na liście WHO do stosowania w nagłych wypadkach. Niezaszczepione osoby małoletnie mogą wjechać do Hiszpanii z negatywnym wynikiem PCR (dzieci poniżej 6 roku życia są zwolnione z testu). Akceptacja zaszczepionych obywateli z krajów spoza UE bez dodatkowych wymagań sanitarnych może zostać cofnięta w przypadku pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej w kraju pochodzenia lub rozpowszechnienia wariantów koronawirusa.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail