Przyroda, woda i kultura

Podlasie pełne jest miejsc wyjątkowych, do których bez wątpienia należy gmina Narewka. By tam trafić, warto zboczyć nieco z najpopularniejszych szlaków w regionie i zamiast do pobliskiej Białowieży trafić właśnie tu.

Gmina Narewka to przystań dla tych, którzy chcą dotknąć natury i wypocząć z dala od zgiełku wielkiego miasta. Położona w prastarej Puszczy Białowieskiej, nad zbiornikiem wodnym Siemianówka, będącym atrakcją dla wędkarzy, ornitologów oraz miłośników sportów wodnych, a zarazem punktem docelowym dla entuzjastów plażowania. Przez jej teren przepływa urokliwa rzeka o tej samej nazwie – puszczański szlak kajakowy z zachowanym naturalnym charakterem w postaci meandrów i starorzeczy. WYJĄTKOWA PRZYRODA Niekwestionowanym atutem tego miejsca jest przyroda.

rt 2021 06b 09

Występują tu unikatowe gatunki roślin oraz zwierząt, a wśród nich najprawdziwszy król puszczy – żubr, z którym można stanąć oko w oko podczas leśnej wędrówki czy rowerowej eskapady albo dojrzeć go zza szyby auta na przydrożnej łące – zupełnie na wolności! Bogate walory przyrodnicze oraz ekologicznie czyste tereny stanowią znakomitą bazę dla licznych szlaków turystycznych, pieszych i rowerowych (w tym Green Velo!), które tworzą ciekawą sieć i prowadzą do najróżniejszych zakątków – cennych ze względu na swoją przyrodę, kulturę i historię. Usytuowane przy nich miejsca ogniskowe, strefy odpoczynku i rekreacji, punkty obsługi rowerzystów, tablice informacyjne czy pobliskie wiaty oraz wieże widokowe sprawiają, że turysta czuje się naprawdę „zaopiekowany”. UROK MIESZANKI KULTUR Gmina Narewka to swoisty tygiel kulturowo-wyznaniowy. Obowiązują tu dwa kalendarze – gregoriański i juliański, a na ulicach słychać...MARIOLA GERMAN-PIETRUCZUK

Wydanie: 6/2021, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail