W tym roku Jarmark św. Dominika odbędzie się w dniach 24.07 - 15.08

2021-07-19

#LatoSięOdbędzie, a w Gdańsku lata nie wyobrażamy sobie bez Jarmarku Świętego Dominika! Niezmiennie w wakacje, niezmiennie przez 3 tygodnie, w samym sercu ponad tysiącletniego miasta odbędzie się jedna z najpopularniejszych i najstarszych imprez plenerowych o charakterze handlowo- rozrywkowym. W tym roku Jarmark odbędzie się w dniach 24.07 - 15.08.

Gdzie #Dawniej spotyka #Teraz – a Ty poznaj #WszystkieKoloryŻycia!

W Gdańsku szanujemy tradycję, ale wsłuchujemy się także uważnie w różnorodny głos gości Jarmarku! Podążając za najnowszymi trendami przygotowujemy program wydarzenia tak, aby usatysfakcjonować każdego z naszych gości.

 

ht 985343 789259

To wydarzenie dla wszystkich - małych i dużych, tych, którzy lubią spokojny, familijny czy aktywny sposób spędzenia czasu. Kolory życia obrazują różnorodność i odcienie atrakcji, które zaproponuje Jarmark. Nowa kolorystyka w logotypie Jarmarku Świętego Dominika symbolizuje odcienie bałtyckiego bursztynu, którego bogactwo będzie można podziwiać w nowo otwartym Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie.

ht 704014 154842ht 788389 941769

Podczas tegorocznego Jarmarku św. Dominika każdy znajdzie coś dla siebie. Tematyczne uliczki i przystanki dedykowane są tym, którzy chcą czerpać z życia jak najwięcej. Pięć Przystanków i dwie Uliczki, a każde z tych miejsc inne!

1_Znany z poprzedniego roku Przystanek Ołowianka – Pod Żaglami – rozbrzmiewać będzie szantami i morskimi opowieściami! Tam wieczory będzie można też spędzić w kinie pod chmurką czy relaksując się przy muzyce.

2_Fani świeżo wypieczonego chleba lub wysokiej jakości organicznej żywności powinni zajrzeć na Przystanek Skwer Heweliusza – Bursztynowy Zakątek, który swoją lokalizację będzie miał w sąsiedztwie nowej siedziby Muzeum Bursztynu – zlokalizowanej w budynku Wielkiego Młyna. 3_Kolejnym przystankiem dla smakoszy kuchni świata jest Przystanek Skwer Świętopełka! Coś przyjemnego dla ciała, ale też dla duszy – będzie można tu uczestniczyć w przygotowywaniu potraw na żywo i odpoczywać w strefie chilloutu w cieniu drzew.

ht 320721 620510ht 873766 713255ht 120553 826335

4_Przystanek Targ Rybny – Dziecięcy Zakątek - to pozycja obowiązkowa dla najmłodszych – przestrzeń w otoczeniu stylowej Karuzeli Gdańskiej jest idealny dla zabawy i spędzania czasu na wesoło, gdzie nie może zabraknąć słodkości i ulubionych przez dzieci przysmaków.

5_W bliskim sąsiedztwie Dolnego Miasta warto zajrzeć na Przystanek Łąkowa – Łąkowa Łąka, który stanie się miejscem dla osób poszukujących alternatywnych form spędzenia czasu. Na zielonym skwerze, korzystając z bogatej oferty gastronomicznej, ze spokojem będzie można się poświęcić przeglądaniu m.in. koszy kolekcjonerów z płytami winylowymi.

ht 88899 765218ht 200524 888198

6_Marszałek Samorządu Województwa Pomorskiego przez cały czas trwania Jarmarku zaprasza na dedykowaną Uliczkę Pomorską na ul. Szerokiej, gdzie w ramach Strefy Pomorskiej znajdziemy w jednym miejscu całe bogactwo Pomorza! Najlepsze smaki, bogate rękodzieło, przegląd tradycyjnego rzemiosła i oferty turystycznej wszystkich regionów województwa pomorskiego!

7_Wędrując po Jarmarku warto zajrzeć na Uliczkę Litewską, którą odnajdziemy na ul. Pańskiej. To tam klimat Wileńszczyzny ze swoimi specjałami i tradycją zapewnią goście z Litwy. Produkty drewniane, odzież lniana, ale również sękacze czy lokalnie produkowany kwas chlebowy! Co więcej, w weekend 7-8 sierpnia obchodzone będzie Święto Uliczki Litewskiej z mnóstwem atrakcji. Serdecznie zapraszamy!

Pełen program Jarmarku Św. Dominika: https://jarmarkswdominika.pl/program.qbpage

 


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail