polska

Które podmioty zyskały najwięcej na bonie turystycznym?

2021-09-05

Park rozrywki Energylandia, Holiday Park & Resort oraz sieć hoteli Gołębiewski to podmioty, w których turyści wydali najwięcej za pomocą Bonu Turystycznego - pisze serwis prawo.pl.

bony

Energylandia zdeklasowała konkurencję inkasując aż 69 zł mln płatności bonem. Kolejna na liście sieć obiektów rekreacyjno-wypoczynkowych sześciu nadmorskich miejscowościach Holiday Park & Resort pozyskała 18,6 mln zł płatności, a sieć hoteli Gołębiewski 15,4 mln zł. Dalej uplasowały się Sun&Snow i DLF Invest zarządzająca Bałtowskim Kompleksem Turystycznym, na konto których wpłynęło po 13,1 mln zł płatności bonem. Kolejne miejsca należą do Grupy Orbis (9,5 mln zł), kompleksu Bania w Białce Tatrzańskiej (7,5 mln), Chochołowskich Term (5,8 mln zł), Fun Parku i spółki Sandra Zalewski (po 5,3 mln zł).

Co ciekawe POT odmówił portalowi prawo.pl dostępu do listy beneficjentów zasłaniając się tajemnicą handlową, przekazując jedynie, poza lakonicznymi i ogólnodostępnymi informacjami, że struktura płatności bonem to 40,5 proc. – za imprezy turystyczne, 50,7 proc. – za usługi hotelarskie, 8 proc. – za imprezy turystyczne i usługi hotelarskie i 0,8 proc. - OPP.

Pełnej informacji udzielił za to ZUS przekazując pełną informację o beneficjentach. Jak informował ponadto ZUS, do końca sierpnia bon aktywowało około 3 mln Polaków na łączną kwotę 2,6 mln zł. Dotychczas za pomocą bonów zrealizowało płatności na kwotę 1,7 mln zł. Bony zachowują swoją ważność do 31 marca.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail