europa

Na Słowacji ograniczenia dla niezaszczepionych

2021-11-18

Słowacja to kolejne po Austrii europejskie państwo, które wprowadzi bardzo dotkliwe ograniczenia dla niezaszczepionych mieszkańców. Nie będą oni mogli wejść do centrów handlowych, parków wodnych, czy hoteli, a także uczestniczyć w imprezach masowych.

covid 19 6553695

Słowacki premier Eduardo Heger zaznaczył, że odpowiednie regulacje w tym zakresie będą podejmowane przez Radę ministrów w czwartek.

Tak zdecydowane działania są odpowiedzią rządu na falę nowych zakażeń koronawirusem, która przetacza się przez kraj. W ostatnich dniach w tym 5,5 mln kraju odnotowano ponad 6 tys. nowych przypadków dziennie.

- Sytuacja w szpitalach jest krytyczna - ocenił premier Eduard Heger. - Musimy znacznie zaostrzyć działania w ciągu najbliższych trzech tygodni, aby uspokoić sytuację w szpitalach - dodał.

Dlatego niektóre sklepy i usługi, sport, wellness i hotele będą otwarte tylko dla osób zaszczepionych lub tych, którzy pokonały COVID-19 w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Podobne regulacje będą obowiązywały także uczestników masowych zgromadzeń publicznych, takich jak wydarzenia sportowe. Osoby niezaszczepione aby dostać się do swoich miejsc pracy, będą musiały testować się na obecność koronawirusa.  Podobne rozwiązania przyjęto wcześniej także w Austrii.

Jeśli sytuacja nie unormuje się w ciągu najbliższych trzech tygodni, rząd jest gotowy nałożyć jeszcze więcej ograniczeń, powiedział premier. Wezwał nieszczepionych Słowaków do zaszczepienia się. Słowacja jest jednym z najmniej zaszczepionych krajów w Europie, z 45% zaszczepionej populacji w porównaniu ze średnią UE wynoszącą 64,9%, jak wynika z danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail