Turystyczna wyspa

Korsyka, należąca od XVIII wieku do Francji, zachowała pewną odrębność i specyfikę. Jednak dziś potomkowie dawnych wojowników i piratów zajmują się najczęściej turystyką, która jest kluczowym sektorem gospodarki wyspy.

r202205rt 487707 324373

W związku z burzliwą historią wyspy jej kultura jest mieszanką wpływów francuskich i włoskich. Zdecydowanie najsłynniejszym Korsykaninem w dziejach jest cesarz Francuzów Napoleon Bonaparte (czy właściwie z włoska: Buonaparte, jak się początkowo nazywał). Urodził się on w Ajaccio i początkowo sympatyzował z walczącymi wówczas o niepodległość Korsykanami pod wodzą Paolego. Później jednak, jak wiemy, zajął się innymi sprawami. Tak jak różnorodna jest historia i kultura Korsyki, tak różnorodne są jej krajobrazy i przyroda. Wyspa jest obdarzona niesamowitą różnorodnością plaż i mnóstwem innych pięknych terenów – jest klejnotem wartym odkrycia. Większa część obszaru ma charakter górzysty, a sama wyspa szczyci się ponad dwustoma plażami i linią brzegową rozciągającą się na ponad tysiąc kilometrów. Korsyka oferuje gościom to, co najlepsze w naturze, i daje absolutnie niezrównane wrażenia. Teren zmienia swój kształt i formę na całej długości i szerokości wyspy. Wakacje na Korsyce są więc niezwykle urozmaicone – od wędrówek i kanioningu po wspaniałą opaleniznę, spokojne rejsy, zagłębianie się w bogatą historię wyspy i delektowanie się lokalnymi specjałami. 

r202205rt 651859 853803

TURYSTYKA – PODSTAWĄ EKONOMII

To malownicze miejsce z długą i barwną historią dziś jest właściwie uzależnione od turystyki. Rolnictwo na Korsyce jest bardzo słabe, wytwarza zaledwie 2 proc. PKB i udział ten stale spada. Korsyka jest najmniej uprzemysłowionym regionem Francji. Jej udział przemysłu w PKB ledwie przekracza 16 proc., a zatrudnia zaledwie 7 proc. ludności. Mimo wszystko...ZBIGNIEW ADAMÓW-BIELKOWICZ

Wydanie: 5/2022, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail