Egzotyczne podróże Polaków

W ciągu ostatnich pięciu lat około 26 proc. mieszkańców największych polskich miast spędzało wakacje w krajach egzotycznych – tak wskazują wyniki badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Kiwi.com.

r202208rt 269509 969311

Około 71 proc. respondentów deklaruje, że wybierając się na wakacje do Azji, Afryki czy Ameryki Południowej, przestrzega zaleceń dotyczących szczepień przeciw takim chorobom jak np. dur brzuszny, tężec, błonica, krztusiec, cholera. Okazuje się, że przedstawiciele pokolenia millenialsów, czyli osoby w wieku 18-25 lat, do ochrony zdrowia w trakcie dalekich podróży przywiązują większą wagę (46 proc.) niż boomersi, czyli pokolenie wyżu demograficznego, osoby w wieku 45-59 lat (21 proc.). Jednocześnie 20 proc. przedstawicieli obydwu generacji zgadza się ze stwierdzeniem, że szczepienia na covid powinny być obowiązkowe dla podróżujących. Podróżowanie może mieć zbawienny wpływ na samopoczucie – tak twierdzi zdecydowana większość Polaków (82 proc.), a 90 proc. mieszkańców największych miast w Polsce uważa, że wyjazd na wakacje poprawiłby ich nastrój – wskazują wyniki badania. Choć na liście najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków od lat króluje...OPR. ANDRZEJ JARCZEWSKI

Wydanie: 8/2022, ANALIZA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail