świat

Airbnb otwiera w Dubaju centrum dla osób pracujących zdalnie

2023-01-23

Airbnb we współpracy z Departamentem Gospodarki i Turystyki Dubaju (DET) ogłosiło uruchomienie centrum pracy zdalnej w Dubaju, punktu kompleksowej obsługi dla początkujących pracowników zdalnych. Każdy, kto chce mieszkać i pracować w Dubaju, może teraz skorzystać z centrum, gdzie znajdzie informacje na temat długoterminowego zakwaterowania, a także wymogów wjazdowych i zasad wizowych.

 DTCM Virtual Working Campaign Five The Palm 18 1

Na początku tego roku Airbnb uruchomiło inicjatywę „Żyj i pracuj gdziekolwiek”, aby wskazać różne destynacje turystyczne przyjazne pracownikom. Dubaj został wybrany jako jeden z 20 kierunków na świecie, obok m.in. Wysp Kanaryjskich, Tajlandii i Karaibów.

Dzięki programowi „Żyj i pracuj gdziekolwiek” Airbnb oraz Departament Gospodarki i Turystyki Dubaju będą promować miasto wśród pracowników zdalnych poszukujących zakwaterowania i wskazówek dotyczących ich długoterminowych pobytów.

Velma Corcoran, Kierownik regionalny na Bliski Wschód i Afrykę w Airbnb, powiedziała:

„Dubaj jest światowym liderem we wprowadzaniu udogodnień do pracy zdalnej. W miarę jak ten trend się nasila, chcemy współpracować, aby ułatwić ludziom korzystanie z nowo odkrytej elastyczności pracy i podróżowania oraz pomóc miastu wykorzystać korzyści ekonomiczne tego nowego rodzaju turystyki”.

Miliony ludzi są coraz bardziej elastyczne w kwestii miejsca zamieszkania i pracy. Mniej więcej jeden na pięciu gości na całym świecie korzystał z Airbnb do pracy zdalnej podczas podróży w 2021 r. — trend ten utrzymywał się w pierwszym kwartale 2022 r., a długoterminowe pobyty były na rekordowo wysokim poziomie - ich wielkość wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu z pierwszym kwartałem 2019 r. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2022 r. liczba wyszukiwań podróży międzynarodowych w pojedynkę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w celu długoterminowego pobytu również wzrosła o ponad 280% w porównaniu z tym samym okresem w 2019 r. Dubaj znalazł się w pierwszej trójce miast na świecie, w których najliczniej mieszkają nomadzi na stanowiskach kierowniczych w 2022 r. według Savills Executive Nomad Index.

Issam Kazim, Dyrektor generalny Dubai Corporation for Tourism and Commerce Marketing, powiedział: “Globalna łączność Dubaju i probiznesowy ekosystem w połączeniu z reformą ułatwiającą otrzymywanie wiz podkreśliły status miasta jako wiodącego centrum dla pracowników zdalnych, opierając się na zaangażowaniu Dubaju we wspieranie rozwoju biznesu.

Miasto jest już domem dla ponad 200 narodowości, które cieszą się wieloma możliwościami rozwoju kariery i ofertami dotyczącymi stylu życia. Od światowej klasy sklepów detalicznych po restauracje nagrodzone gwiazdkami Michelin i lokalną kuchnię, piaszczyste plaże, parki tematyczne oraz ciekawą ofertę kulturalną – Dubaj ponownie jest gotowy na powitanie gości ze świata, tym razem we współpracy z Airbnb”.

Airbnb opublikowało niedawno przewodnik dla administracji publicznej i destynacji, w którym przedstawiono zalecenia dotyczące tego, w jaki sposób społeczności mogą skorzystać ekonomicznie na wzroście liczby pracowników zdalnych. Przewodnik Airbnb dotyczący życia i pracy w dowolnym miejscu: jak społeczności mogą odnieść korzyści z pracowników zdalnych jest oparty na spostrzeżeniach, danych i doświadczeniach Airbnb we współpracy z 20 destynacjami, które wykorzystują potencjał pracy zdalnej, a także na analizie programów dla pracowników zdalnych na całym świecie. 

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail