Europejczycy chcą podróżować zimą

Sześciu na dziesięciu Europejczyków planuje zimowe wakacje. Allianz Partners prezentuje wyniki trzeciego międzynarodowego badania „Vacation Confidence Index”.

rt 2023 02h 27

Chęć Europejczyków do podróżowania dla przyjemności tej zimy jest nadzwyczaj silna, nawet w obliczu rosnących kosztów i niepewności gospodarczej. Minął już rok, odkąd większość krajów europejskich zniosła ostatnie ograniczenia w podróżowaniu związane z pandemią, a Europejczycy na nowo odkryli korzyści, jakie niesie ze sobą podróżowanie – komentował wyniki badania Joe Mason, chief marketing officer – Travel, w Allianz Partners. – Jednak rosnące ceny wyostrzyły linię podziału między tymi, którzy mogą sobie pozwolić na podróżowanie, a tymi, którzy nie mogą. Podczas gdy wiele osób chce i może wydać pieniądze na podróże wypoczynkowe, wielu innych jest wykluczonych z rynku. To będzie zmartwienie dla branży, jeśli przeciągnie się na sezon letni – dodał. 

ZIMA ALLIANZ

Blisko dwie trzecie (63 proc.) ankietowanych spodziewa się odbyć co najmniej trzydniową podróż do końca marca. Wskazuje to na duży entuzjazm wśród turystów z całej Europy. Prawie jedna czwarta (23 proc.) badanych zamierza jeszcze w tym kwartale wyjechać za granicę. Wśród Europejczyków planujących taki wyjazd najpopularniejszym kierunkiem są inne regiony Starego Kontynentu – mają one przyciągnąć aż 72 proc. podróżujących. Na wyniki badania Allianz Partners „Vacation Confidence Index”, przeprowadzonego przez OpinionWay na początku 2023 r., złożyło się 9337 odpowiedzi respondentów z Austrii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski, Szwajcarii oraz Wielkiej Brytanii i Włoch. Na ich podstawie zmierzono poziom zaufania...OPR. ANDRZEJ JARCZEWSKI

Wydanie: 2/2023, RAPORT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail