Jak zima, to nad morze

Magazyn Travelist zorganizował ogólnopolskie głosowanie na najlepszy zimowy kierunek nad polskim morzem. Oto najnowszy ranking przygotowany na podstawie głosów internautów.

rt 2023 02h 30

KOŁOBRZEG

 Najwięcej głosów internautów w plebiscycie otrzymał Kołobrzeg. Nadmorski kurort poza jego głównym atutem, czyli dostępem do pięknej i szerokiej plaży (miejscami nawet do 200 m), kusi zimą mnogością atrakcji. Warto tam zajrzeć do zabytkowych kościołów, bazyliki Mariackiej, Baszty Lontowej z XV w., wejść na molo (o tej porze roku darmowe) czy przespacerować się najdłuższym nadmorskim deptakiem w kraju, liczącym aż 3 km. Poszukujących regeneracji ucieszy fakt, że miasto jest największym uzdrowiskiem w Polsce. Słynie ono nade wszystko z zabiegów bazujących na solance i borowinie. Warto przy okazji skosztować wody ze źródła solankowego.

Rodzice z kolei docenią atrakcje dla dzieci: muzeum 6D – Maszoperia, Ukryta Kraina czy Miasto Myszy. Punktem obowiązkowym w Kołobrzegu jest także historyczna latarnia morska, z której rozciąga się piękna panorama miasta i morza. – Będąc w Kołobrzegu, nigdy nie odpuszczaj sobie spaceru Starym Miastem – wąskimi uliczkami, między odbudowanymi po wojnie kamienicami w stylu, którego nie ma chyba żadne inne polskie miasto – trochę zachodnim, trochę kameralnym, na pewno urokliwym, niepozwalającym zapomnieć o historii i pięknie tego miejsca – mówi Paulina S. Zima w Kołobrzegu daje także możliwości uprawiania wielu różnych sportów. Mowa m.in. o łyżwiarstwie czy morsowaniu. Kiedy do tego dodamy...


Wydanie: 2/2023, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail