ANTALYA perełka Riwiery Tureckiej

Antalya bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych kierunków urlopowych wśród turystów z Polski, szczególnie wśród tych planujących zorganizowane wakacje z biurem podróży. Warto jednak przemyśleć pobyt i zapewnić sobie dodatkowe atrakcje.

rt 2023 04d 12

Najczęściej lądujemy w Antalyi, a potem jesteśmy transferowani do wybranego hotelu gdzieś na obrzeżach i nie odwiedzamy serca miasta – Kaleiçi. A szkoda, bo to bardzo urokliwe miejsce pełne historii i atrakcji. Jest otoczone murem i pełni funkcję turystyczno- muzealną, znajdują się tam tylko hoteliki, restauracje i sklepy z pamiątkami. Architektura nawiązuje do dawnej zabudowy otomańskiej z XIX wieku z charakterystycznymi wykuszowymi oknami. Całość znajduje się na wzniesieniu z przepięknym widokiem na dawny port, Morze Egejskie i góry Taurus. Punkty widokowe ze szklanymi tarasami zachęcają do robienia zdjęć. Od drugiej strony możemy podziwiać przepięknie zachowaną Bramę Hadriana wybudowaną w roku 130 n.e., za którą znajduje się nowoczesna część miasta z mnóstwem sklepów i restauracji. 

MUZEUM W RESTAURACJI

W niedużej odległości od Bramy Hadriana mieści się restauracja RuinAdalia, w której znajduje się część restauracyjna, przepiękne patio z barem oraz pokoje hotelowe. Ale to niezwykłe miejsce ma jeszcze w swoich podziemiach muzeum archeologiczne, które mogą zwiedzać goście lokalu. Dodatkowo na sufitach zamontowano szyby, przez które z patio można zobaczyć wnętrze muzeum i zebrane tam eksponaty. Na dnie basenu znajdującego się w tym kompleksie możemy podziwiać replikę mozaiki „Cygańska dziewczyna”, której oryginał znajduje się w Muzeum Mozaiki Zeugma w mieście Gaziantep, ponad 800 km na wschód od Antalyi. Przechodząc uliczką obok RuinAdalia nie pomyślałabym, aby odwiedzić to miejsce, a na pewno warto. 

rt 2023 04d 13

REJS Z PRZEPIĘKNYMI WIDOKAMI

Zejście...EWELINA KOŁACIŃSKA

Wydanie: 4/2023, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail