europa

Małgorzata Kowalska nowym dyrektorem Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce

2023-05-23

Małgorzata Kowalska objęła funkcję dyrektora Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce, z którym zawodowo związana jest od niemal 20 lat. W nowej roli chce skupić się na promowaniu mniej znanego oblicza Chorwacji i bogactwa oferty turystycznej tego uwielbianego przez polskich turystów kierunku.

 MK

Fot. Aviareps dla CNTB

Małgorzata Kowalska od lat pasjonuje się Chorwacją. Jest absolwentką Instytutu Filologii Słowiańskiej Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie uzyskała stopień magistra filologii słowiańskiej w zakresie kroatystyki. Ukończyła również studia podyplomowe Służby Zagranicznej w Szkole Głównej Handlowej. Swoją karierę zawodową poświęciła dbaniu o markę chorwackiej turystyki.

Objęcie stanowiska dyrektora Przedstawicielstwa Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej w Polsce to dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Bardzo dziękuje za zaufanie i docenienie mojego prawie dwudziestoletniego wkładu w promocję walorów turystycznych Chorwacji na rynku polskim. Polacy kochają Chorwację i czują się tam jak w domu. W zeszłym roku gościliśmy ponad milion turystów z Polski – komentuje Małgorzata Kowalska.

Nowa dyrektor Przedstawicielstwa będzie dbała o wzmocnienie relacji z polskimi partnerami turystycznymi. Chce też jeszcze skuteczniej promować Chorwację jako różnorodną i przystępną destynację turystyczną.

Przed nami wiele wyzwań i projektów, czas wytężonej pracy oraz nowe cele. Rynek polski to ogromny potencjał i mam szczerą nadzieję, że również nadchodzący sezon okaże się rekordowy pod względem liczby turystów z Polski. Chorwacja to nie tylko słońce i morze, to także przepyszna kuchnia, zapierająca dech w piersiach przyroda oraz bogate dziedzictwo kulturowe, o czym goście z Polski przekonali się niejednokrotnie. Ale Chorwacja to również przepiękna i wciąż jeszcze nie do końca odkryta przez Polaków część kontynentalna z licznymi uzdrowiskami, malowniczymi górami i jeziorami. Chcemy pokazać Państwu cały bogaty wachlarz możliwości i doświadczeń, które oferuje ten niewielki, ale jakże różnorodny kraj – dodaje nowa dyrektor Przedstawicielstwa Chorwackiej Współpracy Turystycznej w Polsce.

 

 

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail