przewoźnicy

Air France i KLM planują jesienno-zimową siatkę lotów

2023-11-01

Tegoroczny rozkład obejmie 167 tras Air France przez Paryż i 157 połączeń KLM przez Amsterdam. W ofercie znajdzie się kilka nowych destynacji oraz łącznie aż 127 lotów tygodniowo z Polski.

Air France i KLM na pycie lotniska 


Grupa Air France KLM ogłosiła swoje plany na najbliższy sezon jesienno-zimowy, który obowiązuje od 29 października 2023 do 31 marca 2024 r. Oferta Air France obejmie 167 kierunków, w tym 84 trasy międzykontynentalne oraz 83 połączenia średniego zasięgu i będzie zbliżona do poziomu z zimy 2019. W szczególności pula miejsc na lotach dalekiego zasięgu osiągnie 98 procent oferowania sprzed pandemii. Natomiast KLM zaplanował w rozkładzie w sumie 157 destynacji - 92 w Europie i 65 tras międzykontynentalnych. Liczba kierunków obsługiwanych zimą jest zawsze nieco mniejsza niż latem ze względu na sezonowe wahania popytu. W najnowszym rozkładzie Grupy pojawi się kilka nowości. Od tego sezonu liniami Air France można polecieć z Paryża (CDG) do Raleigh-Durham (Stany Zjednoczone) i Abu Dhabi (ZEA), a uruchomione wcześniej tego roku nowe połączenia do Ottawy (Kanada) i Dar-es-Salaam (Tanzania), będą kontynuowane również zimą. Nową propozycją od KLM będzie Marsylia, dokąd linia zaoferuje bezpośrednie loty z Amsterdamu. Przewoźnicy wzmocnią swoją obecność zwłaszcza w Azji (60 procent więcej miejsc na lotach Air France) oraz w Kanadzie (wzrost oferowania KLM o 20 procent).

Nowy rozkład lotów przynosi kilka korzystnych zmian w ofercie Air France i KLM w Polsce. KLM znacznie zwiększy liczbę połączeń ze wszystkich miast w Polsce, realizując do 103 lotów tygodniowo z 5 miast. Ponadto linia uruchamia drugi rejs dziennie z Wrocławia do Amsterdamu. Natomiast Air France będzie realizował loty na trasie Kraków-Paryż nie tylko latem, ale również w sezonie jesień-zima (3 razy w tygodniu). Łącznie, w rozpoczynającym się sezonie, Grupa zaoferuje do 127 lotów tygodniowo z/do Polski.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail