Wilno wciąż zaskakuje urokiem

Wilno jest jednym z tych miejsc, które wydają się pozornie znane, jednak w rzeczywistości znajomość ta jest dość powierzchowna. Miasto to ma wiele do zaoferowania i widać w nim duży potencjał jako celu podróży Polaków.

ht 2024 03 168184 760079

Widać to zresztą po rosnącym ruchu przyjazdowym z Polski. W roku 2023 stolicę Litwy odwiedziło o 58 proc. turystów z Polski więcej niż w roku 2022. Choć atrakcje historyczne Wilna wciąż są magnesem dla gości z zagranicy, w tym naszych rodaków, to jednak dziś najatrakcyjniejsze, zwłaszcza dla młodszych turystów, którzy coraz bardziej przeważają, jest nowoczesne oblicze miasta z jego typowo miejskimi rozrywkami, imprezami, atrakcyjną ofertą gastronomiczną. Nie zapominajmy też, że Wilno to również ośrodek akademicki. 

ht 2024 03 222563 244510

HISTORIA WCIĄŻ ATRAKCYJNA

Pomimo dynamicznego rozwoju i nowoczesnego oblicza Wilna, historia i turystyka kulturowa wciąż są jego mocnym atutem. Tamtejsze stare miasto jest prawdziwą perłą, co zostało docenione poprzez wpisanie na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jak głosi uzasadnienie tej decyzji, jest ono wspaniałym przykładem rozwoju zabudowy miejskiej w tej części Europy od średniowiecza po wiek XVII. Miłośnicy historii i architektury znajdą tu wiele wspaniałych przykładów budowli w różnych stylach. Zawsze liczni miłośnicy baroku będą w Wilnie w swoim żywiole, podziwiając jedne z najdoskonalszych dzieł barokowej architektury w tej części świata, co dotyczy zwłaszcza wystroju wileńskich kościołów.

ht 2024 03 840871 552770

Wszystko to nie jest po prostu zabytkowym zbiorem budowli, ale wciąż żyjącą barwną częścią miasta o wyjątkowej atmosferze. Ciekawym i oryginalnym miejscem jest odtworzony w roku 2013 Zamek Dolny, siedziba Wielkich Książąt Litewskich. Poza samą imponującą budowlą można tu poznać wydarzenia dworskie, codzienne życie, obejrzeć militaria używane w Wielkim Księstwie Litewskim.

Miejscem oryginalnie nawiązującym do historii jest start- -up...ZBIGNIEW ADAMÓW-BIELKOWICZ

Wydanie: 3/2024, PREZENTACJE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail