Lato 2024 – czego się spodziewać?

Sezon letni czas zacząć. Czego możemy się spodziewać? Wyniki badań i dane z systemów rezerwacyjnych omawiamy w tym numerze „Rynku Turystycznego”. Zapytaliśmy jednak paru specjalistów z branży o subiektywną opinię, jak będzie wyglądał sezon letni w obszarze ich działalności. I choć próby przewidywania nawet najbliższej przyszłości w ostatnich latach są co najmniej trudne, to jednak coś można już powiedzieć.

rt 2024 04 199990 536352

NIEMCY LICZĄ NA DŁUGOFALOWY EFEKT W TURYSTYCE, TAKI JAK PO UDANYM MUNDIALU

 W 2006 R. Tegoroczne lato w Niemczech z pewnością będzie stało pod znakiem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. 10 niemieckich miast-gospodarzy (Berlin, Lipsk, Hamburg, Dortmund, Gelsenkirchen, Düsseldorf, Kolonia, Frankfurt nad Menem, Stuttgart, Monachium) będzie gościło 24 najlepsze drużyny Starego Kontynentu. Niemcy chcą się zaprezentować jako kraj gościnny, radosny, otwarty na świat i wywołać długofalowy efekt w turystyce, z jakim mieliśmy do czynienia po udanych Mistrzostwach Świata w 2006 r. Na kibiców czekają nowoczesne stadiony, bogaty program kulturalny, zaplanowane z rozmachem strefy kibica, w których będzie można oglądać wszystkie mecze mistrzostw. Zachęcamy fanów piłki nożnej, by zostali w Niemczech jak najdłużej, wykorzystali czas także na zwiedzanie miast-gospodarzy i okolic.

Wielu fanów spodziewamy się także w miejscowościach, w których narodowe reprezentacje będą mieć swoje bazy. Polska reprezentacja zamieszka podczas mistrzostw w pełnym zieleni Hanowerze, idealnym mieście na kilkudniowy pobyt turystyczny. W związku z tym wielkim wydarzeniem sportowym spodziewamy się nawet dodatkowych 4 proc. noclegów zagranicznych gości w skali roku – to jest nadprogramowo ponad 3 mln noclegów.

Tegoroczne lato to także spodziewany wzrost w segmencie podróży miejskich. Zachęca do tego kampania „Niemcy – kraj kultury i sztuki”, którą realizujemy na kluczowych rynkach źródłowych. Latem odbywać się będą przekrojowe wystawy Caspara Davida Friedricha, prekursora malarstwa romantycznego, z okazji 250. rocznicy urodzin mistrza. Wystawy zaplanowano w berlińskiej Alte Nationalgalerie (od 19 kwietnia do 4 sierpnia), w Albertinum w Dreźnie (od 24 sierpnia) oraz w Muzeum Pomorskim w mieście urodzin pisarza, Greifswaldzie. Przypadające w tym roku 35-lecie upadku Muru Berlińskiego to także okazja, by zaplanować wyjazd do Niemiec i zobaczyć, jak zmieniła się stolica oraz wschodnie (tzw. nowe) kraje związkowe. Taki wyjazd nie wymaga długiego planowania, nie trzeba rezerwować przelotów. Doceniają to polscy turyści podróżujący koleją i własnymi samochodami. Już w ubiegłym roku Polacy stali na czele statystyk w Brandenburgii i Saksonii oraz...OPR. ANDRZEJ JARCZEWSKI

Wydanie: 4/2024, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail