europa

Letnie atrakcje Węgier

2024-06-28

Szeroka gama festiwali muzycznych i wydarzeń gastronomicznych sprawi, że tegoroczna wizyta na Węgrzech będzie niezapomniana.

 

Balaton Sound Festival 2 Visit Hungary

 

 

FOT: Visit Hungary

 

 

Gdy nadchodzi lato, każdy zakątek Węgier wypełnia się dużą liczbą wydarzeń - od wielkich międzynarodowych koncertów po lokalne festiwale, obiecujące wspaniałe przygody dla wszystkich odwiedzających. Od tętniących życiem ulic Budapesztu po spokojne brzegi Balatonu, letni kalendarz Węgier jest pełen wydarzeń, które zaspokoją apetyty kulturowe i kulinarne każdego entuzjasty podróży.

 

Letnie festiwale i międzynarodowe koncerty

W lipcu możemy cieszyć się eleganckim Balem Anny w Füred - wydarzeniem niemal dwustuletniej tradycji, które obiecuje wyjątkową rozrywkę w przepięknym, historycznym otoczeniu. 27 lipca odbędzie się ten spektakularny bal, będący wyrazem bogatego dziedzictwa kulturowego Węgier. Więcej informacji znajdziesz na stronie wydarzenia Bal Anna w Füred.

16-20 lipca odbywa się również Veszprémfest, międzynarodowy festiwal muzyczny i teatralny, który przyciąga do Węgier produkcje światowej klasy, zamieniając Veszprém w tymczasowe miejsce pobytu globalnych gwiazd. Więcej informacji można znaleźć na stronie Veszprémfest.

Miłośnicy muzyki nie mogą przegapić Festiwalu Campus w Debreczynie od 17 do 21 lipca, który może się pochwalić imponującym zestawem występów w drugim co do wielkości mieście na Węgrzech. Więcej informacji można znaleźć na stronie Campus Festival.

Żadne lato na Węgrzech nie byłoby pełne bez Festiwalu Sziget, który odbywa się od 7 do 12 sierpnia. To międzynarodowo uznane wydarzenie, które przemienia Budapeszt w europejską stolicę rozrywki, oferując niezapomnianą mieszankę muzyki, sztuki i kultury. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie Sziget Festival.

Aby posłuchać świetnych koncertów i międzynarodowych wykonawców nad wodą, nie można przegapić Festiwalu Balaton Sound od 3 do 6 lipca w Zamárdi, małym miasteczku na południowym brzegu Balatonu. Jest to jeden z największych i najbarwniejszych open-airowych festiwali muzyki elektronicznej na plaży w Europie, który gości największych artystów i DJ-ów ze świata pop.

 

Kulinarne rozkosze i rodzinna zabawa

Eger Visit Hungary

fot: Visit Hungary

 

Radość dla koneserów wina przyniesie Festiwal Wina w Egerze od 11 do 14 lipca, święto smaków i opowieści osadzone w jednym z najbardziej malowniczych miast. To obowiązkowy punkt dla tych, którzy chcą zagłębić się w świat węgierskich win i kuchni. Więcej informacji dostępnych jest na stronie Festiwalu Wina w Egerze.

Sierpień rozpoczyna się uroczym Piknikiem Jazzowym w Paloznak od 1 do 3 sierpnia, festiwalem przyjaznym dla rodzin, który łączy piękno Balatonu z relaksującymi dźwiękami jazzu. Więcej informacji można znaleźć na stronie Jazzpikniku w Paloznak.

Debreczyńskie Dni Wina i Jazzu od 8 do 11 sierpnia prezentują trzeci co do wielkości festiwal winiarski na Węgrzech oraz największy festiwal jazzowy, oferując doskonałe połączenie muzyki i wysokogatunkowego wina. Odwiedź stronę Debreczyńskich Dni Wina i Jazzu, aby uzyskać więcej szczegółów.

 

Święta narodowe i lokalne tradycje

Debreczyskie Dni Wina i Jazzu Visit Hungary

 

fot: Visit Hungary

Jeśli szukasz bardziej kameralnego, bliskiego naturze doświadczenia muzycznego i nie przepadasz za masowymi wydarzeniami, udaj się do Zalacsány na Festiwal Örvényesvölgy między 28 a 30 czerwca.

Olśniewające instalacje świetlne i alternatywne wymiary światła - Festiwal Światła Zsolnay oferuje nieodparte programy w Pécs między 4 a 7 lipca! Światło wciąż będzie działać jako pędzel, a płótno stanowić będzie całe centrum miasta, obejmujące około 30 miejsc. Więcej informacji znajdziesz na stronie Festiwalu Światła Zsolnay.

Od 15 do 20 sierpnia Karnawał Kwiatowy w Debreczynie urzeka odwiedzających swoim wielkim pochodem wyszukanych wystaw kwiatowych, tradycyjnymi tańcami i przedstawieniami, czyniąc go jednym z najpopularniejszych wydarzeń kulturalnych kraju. Równolegle Festiwal Dzieci Galiba oraz wydarzenie Piwo nad Jeziorem w Debreczynie oferują przyjazną rodzinom zabawę i zabawę przy wysokiej jakości kulinariach związanych z piwem. Odwiedź stronę Karnawału Kwiatowego w Debreczynie, aby uzyskać więcej szczegółów.

20 sierpnia przypada Dzień Świętego Stefana, święto narodowe upamiętniające pierwszego króla Węgier. Dzień ten obchodzony jest spektakularnymi pokazami sztucznych ogni nad Dunajem, tworząc zapierający dech w piersiach widowiskowy festiwal wizualny. Odkryj więcej na temat Dnia Świętego Stefana.

Miłośnicy mody mogą oczekiwać na Budapeszteński Tydzień Mody Środkowoeuropejskiej od 26 sierpnia do 1 września. Organizowany przez Węgierską Agencję Mody i Designu, jest to wydarzenie kluczowe na kalendarzu mody Środkowej Europy, prezentujące różnorodny program wydarzeń modowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie Budapeszteńskiego Tygodnia Mody Środkowoeuropejskiej.

Miesiąc kończy się festiwalem muzycznym SZIN od 28 do 31 sierpnia w Szeged, które gromadzi młodych miłośników muzyki na serii elektryzujących występów. Odwiedź stronę SZIN, aby uzyskać więcej szczegółów.

XXV FAI World Ballooning Championships odbędą się na lotnisku w Szeged od 8 do 14 września. Mistrzostwa te są wyjątkowym wydarzeniem sportowym, które oprócz swojego historycznego znaczenia oferują unikalny spektakl dla odwiedzających. Ponad 100 balonów aerostatycznych ozdobi niebo Szegedu. Odwiedź stronę XXV FAI World Ballooning Championships, aby uzyskać więcej informacji.

Festiwal Cebuli w Makó od 13 do 15 września prezentuje bogate tradycje cebuli, wraz z gastronomicznymi specjałami i rozrywką. Więcej informacji można znaleźć na stronie Festiwalu Cebuli w Makó.

 

Dodatkowa atrakcja

Jeśli szukasz czegoś naprawdę wyjątkowego tego lata, nie przegap jednego z najbardziej znanych wydarzeń sportowych na żywo, tuż obok węgierskiej stolicy. Grand Prix Węgier Formuły 1, organizowane 21 lipca na torze Hungaroring, to historyczny wyścig, który od 39 lat jest stałym punktem kalendarza. Odwiedź Węgierskie Grand Prix, aby uzyskać więcej szczegółów.

Formula1 Hungarian Grand Prix Visit Hungary

fot: Visit Hungary

 


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail