Raport „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2017”

2017-11-11

Po raz ósmy zespół Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej opublikował raport podsumowujący osiągnięcia  branży spotkań w Polsce w ubiegłym roku.

auditorium 2816353 960 720

Przeciętne spotkanie trwa dwa dni. Wszystkie imprezy przyniosły polskiej gospodarce 26 mld zł. Dzięki temu sektorowi ma pracę ponad 171 tys. osób. W sumie udział przemysłu spotkań w PKB Polski wynosi 1 proc.

 W 2016 roku w 1563 spotkaniach i wydarzeniach, które zostały zorganizowane przez rekomendowanych przez POT organizatorów, wzięło udział 4 116 808 uczestników.

Ponad połowę 55 proc. badanych imprez stanowiły kongresy. Wydarzenia korporacyjne (min. Imprezy motywacyjne) stanowiły 35 proc. natomiast targi miały udział 10 proc.

Jak deklarują autorzy głównym celem opracowania jest identyfikacja liczby i wielkości organizowanych na terenie Polski w 2016 roku spotkań i wydarzeń (m.in. społecznych, gospodarczych, biznesowych).

W raporcie z analizowano 39 566 spotkań i wydarzeń(rok temu przeanalizowano 33 980 konferencji, kongresów, targów i podróży motywacyjnych z czternastu województw).

Szersze omówienie raportu znajdzie się w najnowszym numerze Rynku Turystycznego.

 


Polecamy

Polecamy także:

Dobry rok dla turystyki wyjazdowej
PZOT podsumowuje turystyczny rok. Okazuje się, że była dla branży bardzo udany.   Organizacja przedstawiła statystyki obejmujące sezon zimowy 2017/2018 i letni...

Forum POT-ROT-LOT: Nowe plany i strategia działań promujących Polskę
Tegoroczne Forum Polskiej Organizacji Turystycznej, Regionalnych i Lokalnych Organizacji Turystycznych z udziałem dyrektorów Zagranicznych Ośrodków POT odbyło się...

Prezes POT rozmawia z branżą spotkań
Przedstawiciele najważniejszych regionalnych i miejskich convention bureaux przybyli do siedziby Polskiej Organizacji Turystycznej w Warszawie na spotkanie z prezesem...

Odkryj zamki Saksonii
MATERIAŁ PARTNERA   Zamek Augustusburg – renesans wita motocyklistów Gdy saksoński książę August zlecił w latach 1568-1572 wybudowanie zamku Augustusburg,...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne