Materiał Partnera: Najstarsza kopalnia soli w Polsce, aktualnym kierunkiem udanych wycieczek dla grup zorganizowanych.

2020-03-16

Kopalnia Soli Bochnia jest najstarszą kopalnią soli kamiennej w Polsce. Ten unikalny w skali światowej zabytek, jest najstarszym nieprzerwanie działającym zakładem przemysłowym w Europie. To skarbnica wiedzy historycznej, przyrodniczej i kulturowej.

tzifm 38

Bocheńska kopalnia w 2000 r. została uznana za Pomnik Historii, a w 2013 r. dołączyła do Listy Światowego dziedzictwa UNESCO.

Bardzo dobre położenie geograficzne i komunikacyjne.

Kopalnia Soli Bochnia uczyniła miasto Bochnię najstarszym miastem Małopolski. To malownicze miasteczko położone jest na granicy Kotliny Sandomierskiej i Pogórza Karpackiego. Droga do Krakowa trasą 94 lub autostradą A4 zajmuje ok. 30 min. Miasto położone jest na szlakach turystycznych prowadzących na wschód i południe Polski.

tzifm 39

Ponad 20 lat doświadczeń w organizacji ruchu turystycznego w podziemiach kopalni.

Kopalnia Soli Bochnia od ponad 20 lat prowadzi ruch turystyczny w zabytkowych wyrobiskach kopalni. Od początku działalności turystycznej, niezwykłe, solne podziemia spotkały się z bardzo dobrym odbiorem osób, które je zwiedzały. Wszyscy zgodnie podkreślali, autentyczny charakter, surowość i piękno kopalni. Z czasem trasa turystyczna zyskała oprawę w postaci Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej, która prezentuje historię, rzemiosło górnicze, pokazuje zagrożenia panujące w dawnej kopalni. Rozszerzanie oferty produktów zaowocowało powstaniem kolejnych tras: Trasy przyrodniczej i trasy o charakterze ekstremalnym „Wyprawa w Stare Góry”. Atrakcje w postaci przejazdu kolejką górniczą i dodatkowa usługa, jaką jest podziemna przeprawa łodzią to największe atrakcje bocheńskiej kopalni. Przeprawa łodzią po zalanej solanką komorze jest jedyną tego typu atrakcją w Polsce. Przeprawa odbywa się w towarzystwie flisaków, w 12 osobowych łodziach. Czas przeprawy to kilka minut, ale komora przez którą się przepływa, panujący w niej spokój, półmrok, silnie oddziałują na nasze poczucie czasu. Przeprawa łodzią to bez wątpienia oferta, która bardzo wyróżnia bocheńską kopalnię na tle innych tego typu obiektów.

tzifm 40

Inspiracje z wnętrza ziemi dla touroperatorów, organizatorów wycieczek i wypoczynku.

Oferta turystyczna kopalni to skarbnica produktów tematycznych, skierowanych do wyspecjalizowanych grup odbiorców. Szeroką gamę produktów kopalni uzupełnia oferta skierowana bezpośrednio do organizatorów turystyki młodzieżowej i szkolnej. Ścieżki edukacyjne, integracja, pobyty nocne, to propozycje dla touroperatorów i organizatorów wypoczynku dla dzieci nie tylko podczas roku szkolnego, ale również na czas wakacji (obozy, kolonie). Zwiedzanie trasy turystycznej uzupełnionej o przeprawę łodzią cieszy się wielką popularnością wśród grup zorganizowanych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych w tym coraz częściej grup z zagranicy.

tzifm 41

Pobyty nocne są doskonałą bazą dla organizacji wycieczek dwudniowych, zapewniając jednocześnie nocleg w nietypowym miejscu i zwiedzanie obiektu o charakterze muzealnym i przyrodniczym. Udane połączenie elementów historycznych, edukacyjnych, z atrakcjami nawiązującymi do codziennych zajęć górniczych, to niekwestionowane atuty oferty. W połączeniu z możliwością przebywania w unikalnym mikroklimacie kopalni, wolnym od zanieczyszczeń i smogu, powodują, że kopalnia cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem.

tzifm 42

Gwarancja dobrej pogody przez cały rok.

Bocheńska kopalnia jest obiektem całorocznym. Sezon trwa tutaj nieustannie, a dobra pogoda i stała, wiosenna temperatura ( 16 st. C ) są tutaj zagwarantowane przez cały rok.

tzifm 43

Od listopada do końca marca trwa w kopalni sezon niskich cen !

Miasto Bochnia otwiera się na nowe potrzeby turystyczne, dobiegają końca prace związane z rewitalizacją centrum miasta, które stanie się na pewno nowym kierunkiem dla rodzinnych weekendowych wycieczek z sąsiedniego Krakowa, Tarnowa i Nowego Sącza.
Więcej informacji na temat oferty na stronie http://bit.ly/312m0y6
Kopalnia Soli Bochnia sp. z o.o.
Ul. Campi 15, 32-700 Bochnia
Tel. 14 692 67 52, 14 692 67 54
biuro@kopalnia-bochnia.pl
Współpraca z Biurami podróży: 14 615 24 69


Polecamy

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail