Krótka podróż z koronawirusem w tle

Znasz kogoś, kto zachorował na koronawirusa? – koronne, nomen omen, pytanie „koronasceptyków” podbija internet. Odpowiedź negatywna ma dowodzić, że ten cały wirus to ściema, spisek, wytwór propagandy rządu światowego itd. Tak się jednak składa, że ja znam. A po obserwacjach z krótkiej podróży po Polsce obawiam się, że niebawem znacznie więcej osób nie będzie mogło takiej znajomości zaprzeczyć.

rt 2020 06a 18

Wiesz, przecież ja jestem ze Śląska, z grupy podwyższonego ryzyka, ale jadę, bo odbieram statek – tłumaczy komuś przez telefon mój współpasażer. Maseczki lub innej zasłony ust i nosa – brak. I nie daje ci to do myślenia, człowieku? – patrzę z mieszanką zdziwienia i irytacji wobec beztroski pana spedytora. Pociąg Intercity Premium, zwany powszechnie pendolino, relacji Warszawa – Gdynia jest niemal pełen. Bezprzedziałowe wagony, rzędy po dwa miejsca obok siebie, przedzielone wąskim korytarzem. Usta i nos zasłania może 10 proc. podróżnych, mimo że z głośników co kilkanaście minut płynie komunikat (po polsku i po angielsku) o takiej konieczności, również na ekranach pojawia się stosowna informacja. Na wypadek, gdyby ktoś był głuchy i nie umiał czytać, tuż po rozpoczęciu podróży pojawia się pan z wózkiem, z którego rozdaje „pakiety ochrony osobistej„, w każdym znajduje się jednorazowa maseczka i gaziki odkażające. Większość podróżnych ogląda je z zainteresowaniem, po czym… nieotwarte chowa do toreb. – Może na prezent?

Znakomita pamiątka znad morza – myślę nieco złośliwie. A może to ja przesadzam? Albo – nie daj Boże...Marcin Lewicki

Wydanie: 6/2020, ŚWIAT BRANŻY
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail