Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 FREE TIME FESTIWAL BIJE REKORDY!

2017-04-24

20 tysięcy odwiedzających, 250 wystawców z Polski i zagranicy, fantastyczna atmosfera i moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. Przez dwa festiwalowe dni w gdańskim AMBEREXPO nie było czasu na nudę! Bo FREE TIME FESTIWAL to bezmiar pomysłów, jak spędzać czas wolny: z rodziną, w podróży, na łonie natury, aktywnie, na rowerach, na wodzie, w ogrodach, w rytmie fit i z dobrym smakiem. FREE TIME FESTIWAL to strzał w dziesiątkę!

 

JAK SPĘDZAĆ CZAS WOLNY? PO PIERWSZE - Z RODZINĄ!

FREE TIME FESTIWAL, łączący w sobie pięć uzupełniających się wydarzeń (Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego, Bike Festiwal, Ogrodowe Kreacje, Debiuty i Mistrzostwa Polski: Fit-Kid & Fitness Aerobic oraz Festiwal Smaków Food Trucków) oferował niezliczoną liczbę rodzinnych atrakcji. Na festiwalowej scenie i na stoiskach wystawców w każdej chwili coś się działo i prawie wszystko było tu możliwe: podróż po Dolnym Śląsku przy pomocy wirtualnych okularów, wycieczka w przeszłość wehikułem czasu, odkrywanie właściwości kuli plazmowej, warsztaty konstruktorskie z budowania latawców, malowanie kafli, lepienie w glinie, obróbka bursztynu, zdjęcia z korsarzami i duchami z dawnych czasów. Na zwycięzców konkursów czekały fantastyczne nagrody: rejsy wycieczkowe promem, bilety lotnicze, tandemowe loty motoparalotnią z wicemistrzem świata Norbertem Nowickim, rowery, wycieczki kajakowe, zaproszenia do wrocławskiego i gdańskiego ZOO, bony na letnie obozy, weekendowe zaproszenia do leśniczówek i wiele innych.

 

W PODRÓŻY I NA ŁONIE NATURY

FREE TIME FESTIWAL był doskonałą okazją do zaplanowania wakacji. Ciekawych ofert nie brakowało. Swoje walory turystyczne i rekreacyjne prezentowały m. in.: Środkowa Frankonia - słynąca ze średniowiecznych miasteczek, bajecznych krajobrazów i kultury winiarskiej, szwedzka Skania - kraina zamków i pałaców, Okręg Lwowski, a także polskie regiony: Dolny Śląsk, kujawsko-pomorskie, pomorskie, lubelskie. Do odpoczynku na łonie natury zachęcało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Lasy Państwowe.

A MOŻE AKTYWNIE?

FREE TIME FESTIWAL był też areną sportowych zmagań i rywalizacji: na mini stadionie lekkoatletycznym (zawody w rzucie dyskiem, biegach przez płotki, skoku wzwyż i pchnięciu kulą), na trampolinach, torze testowym z pojazdami elektrycznymi i symulatorach rowerowych. Pośród festiwalowych atrakcji znalazły się też rozgrywki na mini plaży w mini siatkówkę i badmintona, gra w kręgle i gigantyczne piłkarzyki, rozgrywki na PlayStation 4 VR, park trampolin i pokazy akrobacji w wykonaniu trenerów połączone z nauką wykonywania salta. Do aktywnego wypoczynku zachęcało też miasto Gdańsk, promujące się jako miejsce, w którym pomysłów i możliwości na aktywne spędzanie wolnego czasu zdecydowanie nie brakuje.

ROWEROWY STYL ŻYCIA? TO JEST TO!

BIKE FESTIWAL to obowiązkowy punkt programu dla rowerzystów. Setki rowerów różnych marek                 (z Polski, Czech, Niemiec i Włoch), najnowsze rozwiązania, rowerowe akcesoria, spotkania z ekspertami i utytułowanymi sportowcami, pokazy trialu rowerowego, wystawa pojazdów nietypowych (trójkołowe hulajnogi, rowery poziome, rowery transportowe), tor do testowania rowerów, mnóstwo atrakcji, konkursów i promocyjne ceny. W ramach salonu E-Mobility Expo na specjalnie przygotowanym torze przeprowadzane były testy innowacyjnych rowerów i pojazdów napędzanych energia elektryczną.  Po raz pierwszy w Polsce odbyły się Mistrzostwa STRIDER RACES – zawodów na rowerkach biegowych dla dzieci. Tłumy fanów zgromadził  konkurs na stylizację roweru w klimacie sagi Gwiezdne Wojny. Na terenach zewnętrznych działały stanowiska serwisowe, na których pod okiem profesjonalnych serwisantów, można było przygotować rowery do sezonu letniego.

Gośćmi specjalnymi Festiwalu byli: Igor Tracz – wielokrotny Mistrz Świata w bikejoringu i wyścigach psich zaprzęgów, Norbert Nowicki – wicemistrz świata w motoparalotniarstwie, Kamil Kobędzowski - czołowy na świecie zawodnik MTBstunt i półfinalista programu „Mam Talent”, Rafał Gręźlikowski – słynny rowerowy podróżnik o jednej nodze. Podczas Festiwalu odbyła się również konferencja inaugurująca kolejną edycję kampanii społecznej „Rowerowy Maj” i prezentacja Systemu Roweru Metropolitalnego.

W KAJAKU CZY NA ŁÓDCE?

Fani wioślarstwa uczestniczyli w treningach i zawodach na ergometrach kajakowych. W festiwalowym basenie odbywały się pokazy freestyle’u kajakowego, ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy. Mini szkółka żeglarska prowadziła zajęcia ze składania i rozkładania żagli, wiązania węzłów żeglarskich i buchtowanie liny na czas. Można też było wyczarterować jacht, zapisać się na kurs żeglarski, skorzystać z wielu eventów proponowanych przez Akademię Kusznierewicza, zapisać się na rejs podczas Zlotu Żaglowców Baltic Sail i zdać egzamin na Kartę Wędkarską. Pomorskie zachęcało do wypraw trasami kajakowymi i pod hasłem „303 km niezapomnianej przygody”  promowało rodzinne pływanie po wodach Pętli Żuławskiej.

 

W OGRODACH – O TAK!

Festiwalowi po raz pierwszy towarzyszył projekt OGRODOWE KREACJE, którego gościem specjalnym była znana dziennikarka, miłośniczka przyrody i autorka poradników - MAJA POPIELARSKA oraz ekspertka od zakładania i pielęgnowania ogrodów KASIA BELLINGHAM. Zaproszeni goście, architekci krajobrazu, projektanci i edukatorzy radzili, jak stworzyć przyjazną strefę zieleni i odpoczynku, jak dbać o rośliny, co uprawiać i jak upiększać otoczenie. To było z pewnością najbardziej zielone miejsce Festiwalu!

W RYTMIE FIT

Efektowne pokazy akrobatycznych duetów i roztańczonych mini-formacji i fantastyczna, rozentuzjazmowana publiczność - tak prezentowały się  z kolei DEBIUTY I MISTRZOSTWACH POLSKI: FIT-KID & FITNESS AEROBIC (które były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Europy 2017 w Niemczech). Tu emocje sięgały zenitu!

 


Komunikaty Branżowe

Polecamy także:

Warszawa zagra w nowym koreańskim serialu
Warszawa stanie się sceną dla nowego serialu koreańskiego, którego oglądalność może wynieść ponad 10 milionów odbiorców. Zdjęcia do serialu TERIUS BEHIND ME...

Enter Air - 1,5 mln pasażerów
Enter Air przewiózł w 2017 r. na polskim rynku ponad 1,5 mln pasażerów (wzrost o 28 proc.) i umocnił pozycję lidera przewozów świadczonych dla biur podróży....

Rekord Grupy Lufthansa w Polsce
Lufthansa Group odnotowuje stale rosnącą liczbę pasażerów przewożonych z i do Polski. Lufthansa, Swiss, Austrian oraz Brussels Airlines przewiozły łącznie...

Inauguracyjne posiedzenie Rady Polskiej Organizacji Turystycznej VII kadencji
5 kwietnia 2018 r. w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Polskiej Organizacji Turystycznej VII kadencji....

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne