Globalna impreza na herbatę oznaczająca 150-lecie herbaty cielskiej - Ambasada Sri Lanka w Warszawie
Ambasada Sri Lanki z przyjemnością informuje, że 6 lipca 2017 r. W ambasadzie odbędzie się światowa impreza herbaciana z okazji 150-lecia herbaty cytrynowej.
Przemysł chlebowy Sri Lanki, który rozpoczął komercyjną uprawę w 1867 r., Obchodzi 150. rocznicę w 2017 r.
Ambasada organizuje to wydarzenie we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Sri Lanki, a także Sri Lanka Tea Board, oraz we współpracy z Stowarzyszeniem Handlowców Traszaków Colombo.
Unikatowa "Global Tea Party", której misją jest w Polsce serwowanie delikatnych herbat Cejlonu i specjalnie stworzonego herbatnika na potrzeby Maliban Biscuit Manufactories na Sri Lance.
W czasach brytyjskich zaczęto uprawiać i produkować herbatę. Herbata z Cejlonu wkrótce zyskała reputację najlepszej na świecie, a eksport herbaty stał się podstawą gospodarki kolonialnej. Housewives i restauratorzy z całego świata znali nazwę kraju, dowiadując się, że jego wygląd na puszce lub opakowaniu w niezawodny sposób gwarantuje jakość herbaty w środku. Niezależność przyniosła nowe rynki, a produkcja wzrosła. W 1965 roku Ceylon po raz pierwszy stał się największym na świecie eksporterem herbaty.
Kiedy kraj zmienił nazwę na Sri Lankę w 1972 r., Jego pierwszorzędna branża stała przed problemem węzła. Cejlon był nie tylko dawną nazwą kraju; Była to również jedna z wiodących na świecie marek, znanej konsumentom z Wirginii na Władywostoku - marki, którą branża aktywnie promowała i inwestowała od początku lat 30. XX wieku. Opuszczenie tego stanowiłoby stratę, z której nie ma łatwego odzysku. A koszt promocji i stworzenia nieznanej nowej marki - "Sri Lanka Tea" - byłaby zrujnowa.
Chociaż sprzeciwiali się niektórym, którzy zażądali całkowitego przełamania kolonialnej przeszłości i nowego początku dla kraju, przywódcy przemysłowi zdołali przekonać socjalistyczny rząd do pełnienia władzy w celu umożliwienia dalszego używania nazwy Ceylon w odniesieniu do najbardziej znanych produktów tego kraju. Herbata z Sri Lanki będzie nadal sprzedawana jako herbata z Cejlonu; Ocalała bezcenna marka światowa. Dziś Sri Lanka jest jednym z największych krajów rozwijających się i eksportujących herbatę na świecie.
Oczekuje się, że światowa impreza na herbatę przyciągnie międzynarodowych deweloperów łańcuchów wartościowych, międzynarodowych stowarzyszeń herbaty i przedsiębiorców branży oraz profesjonalistów ds. Herbaty w Polsce.
Rada ds. Herbaty Sri Lanki planuje wydanie serii znaczków, aby upamiętnić 150-lecie przemysłu herbacianego. Komitet organizacyjny składa się z urzędników Rady ds. Herbaty Sri Lanki, Stowarzyszenia Handlowców Herbaty Colombo, Ministerstwa Przemysłu Plantacji i wszystkich zainteresowanych stron branży herbacianej. Zdecydowano się na uroczystość felicytacyjną dla Jamesa Taylora, założyciela przemysłu Ceylon Tea.
Cele obchodów 150-lecia branży herbacianej w Sri Lance będą wyjątkowym i doniosłym momentem dla tej pierwszej branży Sri Lanki, która odgrywa istotną rolę w naszym kraju.