Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Ambasada Sri Lanki z przyjemnością informuje, że 6 lipca 2017 r. W ambasadzie odbędzie się światowa impreza herbaciana z okazji 150-lecia herbaty cytrynowej.

2017-05-19

Globalna impreza na herbatę oznaczająca 150-lecie herbaty cielskiej - Ambasada Sri Lanka w Warszawie

rt 2017 05 01


Ambasada Sri Lanki z przyjemnością informuje, że 6 lipca 2017 r. W ambasadzie odbędzie się światowa impreza herbaciana z okazji 150-lecia herbaty cytrynowej.
Przemysł chlebowy Sri Lanki, który rozpoczął komercyjną uprawę w 1867 r., Obchodzi 150. rocznicę w 2017 r.


Ambasada organizuje to wydarzenie we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Sri Lanki, a także Sri Lanka Tea Board, oraz we współpracy z Stowarzyszeniem Handlowców Traszaków Colombo.
Unikatowa "Global Tea Party", której misją jest w Polsce serwowanie delikatnych herbat Cejlonu i specjalnie stworzonego herbatnika na potrzeby Maliban Biscuit Manufactories na Sri Lance.


W czasach brytyjskich zaczęto uprawiać i produkować herbatę. Herbata z Cejlonu wkrótce zyskała reputację najlepszej na świecie, a eksport herbaty stał się podstawą gospodarki kolonialnej. Housewives i restauratorzy z całego świata znali nazwę kraju, dowiadując się, że jego wygląd na puszce lub opakowaniu w niezawodny sposób gwarantuje jakość herbaty w środku. Niezależność przyniosła nowe rynki, a produkcja wzrosła. W 1965 roku Ceylon po raz pierwszy stał się największym na świecie eksporterem herbaty.


Kiedy kraj zmienił nazwę na Sri Lankę w 1972 r., Jego pierwszorzędna branża stała przed problemem węzła. Cejlon był nie tylko dawną nazwą kraju; Była to również jedna z wiodących na świecie marek, znanej konsumentom z Wirginii na Władywostoku - marki, którą branża aktywnie promowała i inwestowała od początku lat 30. XX wieku. Opuszczenie tego stanowiłoby stratę, z której nie ma łatwego odzysku. A koszt promocji i stworzenia nieznanej nowej marki - "Sri Lanka Tea" - byłaby zrujnowa.


Chociaż sprzeciwiali się niektórym, którzy zażądali całkowitego przełamania kolonialnej przeszłości i nowego początku dla kraju, przywódcy przemysłowi zdołali przekonać socjalistyczny rząd do pełnienia władzy w celu umożliwienia dalszego używania nazwy Ceylon w odniesieniu do najbardziej znanych produktów tego kraju. Herbata z Sri Lanki będzie nadal sprzedawana jako herbata z Cejlonu; Ocalała bezcenna marka światowa. Dziś Sri Lanka jest jednym z największych krajów rozwijających się i eksportujących herbatę na świecie.
Oczekuje się, że światowa impreza na herbatę przyciągnie międzynarodowych deweloperów łańcuchów wartościowych, międzynarodowych stowarzyszeń herbaty i przedsiębiorców branży oraz profesjonalistów ds. Herbaty w Polsce.


Rada ds. Herbaty Sri Lanki planuje wydanie serii znaczków, aby upamiętnić 150-lecie przemysłu herbacianego. Komitet organizacyjny składa się z urzędników Rady ds. Herbaty Sri Lanki, Stowarzyszenia Handlowców Herbaty Colombo, Ministerstwa Przemysłu Plantacji i wszystkich zainteresowanych stron branży herbacianej. Zdecydowano się na uroczystość felicytacyjną dla Jamesa Taylora, założyciela przemysłu Ceylon Tea.

Cele obchodów 150-lecia branży herbacianej w Sri Lance będą wyjątkowym i doniosłym momentem dla tej pierwszej branży Sri Lanki, która odgrywa istotną rolę w naszym kraju.


Komunikaty Branżowe

Polecamy także:

Najnowszy numer Rynku Turystycznego
W najnowszym numerze Rynku Turystycznego między innymi: Globalna turystyka rośnie szybciej niż PKB na świecie – Raport o stanie światowej turystyki. Jak nowe...

Minister Dariusz Rogowski odchodzi
Jak podaje portal RMF.FM Wiceminister Dariusz Rogowski, odpowiedzialny w Ministerstwie Sportu i  Turystyki  za turystykę znalazł się wśród kolejnych...

Polska nagrodzona za promocję turystyczną w Rosji
Podczas targów turystycznych MITT Moskwa, które odbywają się od 13 do 15 marca, Polska Organizacja Turystyczna została uhonorowana nagrodą Best Destination...

Nagroda dla polskiego stoiska na ITB
Polskie stoisko narodowe przygotowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną zdobyło pierwsze miejsce w kategorii "Najlepszy...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne