Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Turysto , ubezpiecz się

Sezon urlopowy w pełni, ale przed wyjazdem wakacyjnym warto pomyśleć o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego, które zapewni nam spokojny, bezstresowy urlop. O czym należy pamiętać i na co zwrócić uwagę, podejmując decyzję o zawarciu umowy ubezpieczenia?

rt 2017 05ay 29

  Choć świadomość klientów dotycząca ubezpieczeń turystycznych wprawdzie rośnie, ale wciąż zdecydowanie zbyt wielu turystów nie wykupuje żadnej polisy. Tymczasem zabezpieczenie klienta leży w interesie biura podróży. I to zarówno ze względu na możliwość sprzedaży polisy, jak i (a może nawet przede wszystkim) na fakt, że w razie kłopotów klient będzie zabezpieczony i nawet po niemiłej przygodzie chętniej wróci do biura, by kupić nową imprezę. Warto więc spróbować go przekonać. 

Dobrowolne ubezpieczenie

W pierwszej kolejności należy wskazać, że wykupienie turystycznej polisy ubezpieczeniowej jest dobrowolne, ale mając na uwadze korzyści, jakie niesie ze sobą posiadanie ubezpieczenia podczas wakacyjnego wyjazdu, zawarcie umowy z ubezpieczycielem jest niewątpliwie wskazane. Ustalając warunki umowy ubezpieczenia, należy mieć na względzie charakter planowanego wyjazdu (i ewentualne zdarzenia, które mogą wystąpić podczas takiego wyjazdu, a nie są typowe dla wyjazdów wakacyjnych), czas trwania (czy umowa ubezpieczenia na pewno obejmuje okres, w którym będziemy przebywać na urlopie), miejsce urlopu (warto sprawdzić, czy ubezpieczenie będzie obowiązywać niezależnie od miejsca urlopu, czy może ubezpieczyciel ogranicza swoją odpowiedzialność jedynie do oznaczonych krajów/kontynentów) oraz sumę ubezpieczenia (kwotę, która zostanie wypłacona w razie wystąpienia zdarzenia objętego polisą). 

Zakres ubezpieczenia

Ubezpieczyciele proponują rozmaite oferty, różniące się zakresem szkód objętych ubezpieczeniem, dostępne są również tzw. pakiety ubezpieczeniowe – obejmujące swym zakresem zdarzenia, których wystąpienie podczas wakacyjnego wyjazdu jest najbardziej prawdopodobne....Maria Foltyn. Autorka jest adwokatem w kancelarii Wierzbicki Adwokaci i Radcowie Prawni

Wydanie: 5/2017, PRAWO

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne