Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Więcej przyjazdów do Niemiec

2017-08-20

Jak pokazuje bilans pierwszej połowy 2017 r. liczba przybywających do Niemiec turystów rośnie. W pierwszej połowie roku wykupiono ponad milion noclegów w Niemczech więcej niż rok wcześniej.

germany 1014376 340

Turystyka przyjazdowa do Niemiec mocno wzrosła w pierwszej połowie 2017 roku.  Ze wstępnych szacunków Federalnego Urzędu Statystycznego wynika, że do końca czerwca zarejestrowano 36,7 miliona międzynarodowych noclegów w kwaterach z przynajmniej 10 łóżkami, to jest o 1,2 miliona więcej niż w porównywalnym okresie zeszłego roku co daje wzrost o 3%.

Globalna turystyka kwitnie w 2017 roku. Na początku roku Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) prognozowała potencjał wzrostowy od 3 do 4 % przyjazdów w kontekście całego świata i od 2 do 3 %.

- Niemcy jako cel podróży mogą się pochwalić na tle międzynarodowej konkurencji bardzo dobrym wynikiem pierwszego półrocza - na poziomie 3% wzrostu i ponad miliona dodatkowych noclegów w porównaniu do poprzedniego roku. To dowodzi, że Niemcy jako kierunek turystyczny są popularne za granicą jak nigdy – komentuje wyniki Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT).

Ostatnie prognozy pokazują, że do początku sierpnia dokonano o 5,6% więcej międzynarodowych rezerwacji lotów do Niemiec na trzeci kwartał 2017 roku w porównaniu z rokiem ubiegłym. Szczegółowe statystyki dostępne za okres styczeń – maj 2017 r. wskazują także dynamiczny wzrost noclegów wykupionych przez turystów z Polski o + 11% w stosunku do roku ubiegłego dodatkowe 114 357 noclegów).

 


Polecamy

Polecamy także:

Najnowszy numer Rynku Turystycznego
W najnowszym numerze Rynku Turystycznego między innymi: Globalna turystyka rośnie szybciej niż PKB na świecie – Raport o stanie światowej turystyki. Jak nowe...

Minister Dariusz Rogowski odchodzi
Jak podaje portal RMF.FM Wiceminister Dariusz Rogowski, odpowiedzialny w Ministerstwie Sportu i  Turystyki  za turystykę znalazł się wśród kolejnych...

Polska nagrodzona za promocję turystyczną w Rosji
Podczas targów turystycznych MITT Moskwa, które odbywają się od 13 do 15 marca, Polska Organizacja Turystyczna została uhonorowana nagrodą Best Destination...

Nagroda dla polskiego stoiska na ITB
Polskie stoisko narodowe przygotowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną zdobyło pierwsze miejsce w kategorii "Najlepszy...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne