Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Rekordowe wynik turystyki w Dubaju

2017-11-20

Według najnowszych danych opublikowanych przez Dubajski Wydział Marketingu Turystyki i Handlu (Dubai Tourism) Dubaj odnotował kolejne dobre wyniki w 2017 roku i wszystko wskazuje na kolejny rekordowy wynik roczny w ruchu turystycznym.

dubai 3 2103072 1920

W sumie w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2017 roku Dubaj odwiedziło 11,58 miliona zakwaterowanych gości z zagranicy, czyli o 7,5% więcej w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku, co świadczy o sile  przemysłu turystycznego w Emiratach, a także o coraz większej atrakcyjności Dubaju jako popularnego na całym świecie celu turystycznego.

Nadal prym wśród rynków pochodzenia przyjeżdżających do Dubaju turystów wiodą Indie: od stycznia do września do naszego miasta przybyło 1 478 000 obywateli tego kraju, co oznacza spory, 20-procentowy wzrost w porównaniu z analogicznym okresem 2016 roku. Wzrost ten świadczy o efektywności różnych innowacyjnych działań promocyjnych organizowanych na rynku przez izbę Dubai Tourism, w tym m.in. bardzo udanej współpracy z wpływową megagwiazdą Bollywood, Shah Rukh Khanem. Tymczasem Chiny zajęły piąte miejsce, odnotowując imponująco wysoki 49-procentowy wzrost rok do roku. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy przybyło stamtąd 573 tys. gości. Nadal odczuwalne są korzyści ze zmian regulacyjnych wprowadzonych pod koniec 2016 roku, umożliwiających bezwizowy ruch turystyczny dla obywateli Chin przybywających do ZEA.

Arabia Saudyjska i Wielka Brytania utrzymały swoje pozycje drugiego i trzeciego co do wielkości rynku pochodzenia turystów. W sumie w okresie od stycznia do września 2017 do emiratu przybyło 1 250 000 Saudyjczyków i 905 tys. Brytyjczyków, co w przypadku pierwszej grupy oznacza niewielki spadek w porównaniu z pierwszymi dziewięcioma miesiącami 2016 roku, związany zapewne z bieżącymi wyzwaniami gospodarczymi w Arabii Saudyjskiej. Natomiast w przypadku Wielkiej Brytanii odnotowano stabilny 2-procentowy wzrost rok do roku, pomimo nadal niepewnej sytuacji związanej z Brexitem. Niemal wszystkie kraje z pierwszej dziesiątki, z wyjątkiem odnotowującego 23-procentowy spadek Omanu i 3-procentowy spadek Kuwejtu, mogą poszczycić się solidnym wzrostem ruchu turystycznego, w tym np. znajdujące się na szóstym miejscu USA – wzrost o 6 procent, na siódmym Pakistan – wzrost o 4 procent, na ósmym Iran – wzrost o 16 procent i na dziewiątym Niemcy – wzrost o 6 procent.

Jeżeli chodzi o pierwszą 20 rynków pochodzenia turystów, Rosja pobiła na głowę pozostałe kraje, odnotowując wzrost o 95 procent i kontynuując po swym wcześniejszym lutowym odbiciu pozytywny trend, związany ze zniesieniem wiz do ZEA dla rosyjskich obywateli. Na 11. miejscu uplasowały się Filipiny, Francja na 15., Jordania na 17., a Liban na 19. Wszystkie te kraje odnotowały dwucyfrowy wzrost, kolejno o 10, 12, 18 i 15 procent. Natomiast znajdujący się na 13. miejscu Egipt, 16-te Włochy i 18-ta Kanada rozwijały się wolniej, choć nadal stabilnie, odnotowując wzrost kolejno o 2, 4 i 1 procent. Jedynie dla dwóch rynków, Australii i Bahrajnu, odnotowało nominalny spadek na poziomie 2 procent.

 

 


Aktualności

Polecamy także:

Sukces merytoryczny i frekwencyjny drugiej edycji Hotel Investment Trends Poland&CEE
Pięć sesji tematycznych, 9 dyskusji panelowych i wystąpień, prawie 40 prelegentów z Polski i zagranicy i łącznie niemal 350 uczestników – właśnie dobiegła...

Nowa ustawa daje lepszą ochronę turystom wyjeżdżającym z biurami podróży - konferencja PIT
Turystyka to w tej chwili jedyna branża usługowa, która w takim stopniu chroni prawa konsumenta – podkreślał prezes Polskiej Izby Turystyki, Paweł Niewiadomski w...

Znamy laureatów konkursu Hotelarskie Inwestycje Roku 2018
Podczas odbywającej się 17 maja br. w Warszawie drugiej edycji konferencji HOTEL INVESTMENT TRENDS wydawca magazynu „Hotelarz” oficjalnie ogłosił wyniki...

Izrael to nie tylko miejsca religijnego kultu
Amir Halevi, dyrektor generalny Ministerstwa Turystyki Izraela poinformował o ponownym uruchomieniu w Polsce kampanii „Dwa słoneczne miasta. Jedna podróż”...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne