Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 


 
Niemcy – rekord po raz 8.

2018-03-02

Niemiecka turystyka przyjazdowa zanotowała w minionym roku ósmy rekordowy wynik z rzędu. Federalny Urząd Statystyczny zarejestrował 83,9 miliona noclegów zagranicznych gości w miejscach zakwaterowania z minimum 10 łóżkami, to jest o 3,1 miliona (+3,6%) więcej niż w 2016 r.

city 3176743 960 720

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), komentuje: „W całym 2017 r. niemiecka turystyka przyjazdowa rozwijała się niezwykle dynamicznie. W porównaniu do roku poprzedniego wzrost był blisko trzykrotnie większy. Ten świetny wynik osiągnęliśmy dzięki pozytywnemu rozwojowi gospodarczemu i stabilności politycznej na najważniejszych rynkach źródłowych oraz świetnej pozycji marki ‘Turystyczne Niemcy’. Przede wszystkim w segmencie podróży urlopowych zanotowaliśmy doskonałe rezultaty”.

Ponadprzeciętny wzrost w segmencie podróży urlopowych Zgodnie z danymi IPK International segment podróży urlopowych do Niemiec urósł w minionym roku o 5%. Nieco mniejszy segment „Wizyty u rodziny i przyjaciół” urósł o 7%, zaś segment podróży służbowych zanotował wynik o 1% wyższy niż w 2016 r.

Pozostałe warte odnotowania zmiany w podróżniczych trendach to dynamiczny wzrost wizyt w miastach (+15%), wzrost ilości podróży zarezerwowanych online (+5%) oraz zwiększenie udziału podróży odbytych autobusami dalekobieżnymi.

Europa pozostaje najważniejszym rynkiem źródłowym, silne wzrosty z rynków dalekich Europa jest w dalszym ciągu największym rynkiem dla niemieckiego Incomingu – prawie 2/3 wszystkich zagranicznych noclegów generują mieszkańcy Starego Kontynentu. Największe wzrosty osiągnął rynek amerykański. USA - największy daleki rynek dla turystyki przyjazdowej do Niemiec - zamknął rok ze wzrostem o 8,8%. Wysokie wzrosty procentowe mają także Brazylia, Kanada i Ameryka Środkowa.

Stabilnie rozwijają się także ważne rynki krajów BRIC: Brazylia (+14%), Rosja (+20,3%), Indie (+13,8%), Chiny (+10,6%). Dynamiczny wzrost zanotowano na wielu rynkach azjatyckich: Japonia (+7,2%), Korea.


Polecamy

Polecamy także:

„Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”
Celem akcji jest identyfikacja i popularyzacja dobrych praktyk w turystyce na obszarach wiejskich. Po pierwsze doświadczenia w kreowaniu i zarządzaniu produktami...

Polskie góry - jak je ocenają turyści
Ponad 70 proc. Polaków twierdzi, że standard letniej oferty turystycznej w górach jest coraz wyższy – wynika z badania zrealizowanego dla Polskich Kolei Linowych...

Bartosz Czajka mianowany na CEO Small Planet Airlines
Linie Small Planet Airlines Sp z o.o. (SPA PL) ogłosiły dziś (16 sierpnia) zmiany na stanowisku Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego. Następcą Jarosława...

TOP 5 aplikacji mobilnych polskich miast - subiektywny ranking
Polskie miasta dbają o swoją promocję także w mobile’u. Czy interaktywne przewodniki zastąpią te tradycyjne? Grupa Me & My Friends przetestowała...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne