Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


 Warszawa zagra w nowym koreańskim serialu

2018-04-18

Warszawa stanie się sceną dla nowego serialu koreańskiego, którego oglądalność może wynieść ponad 10 milionów odbiorców. Zdjęcia do serialu TERIUS BEHIND ME rozpoczną się w czerwcu, a jego emisja nastąpi jesienią bieżącego roku.

Wawa3

Wybór Polski, a w szczególności Warszawy, na miejsce kręcenia zdjęć do koreańskiego serialu TERIUS BEHIND ME, to efekt wielotygodniowych rozmów i negocjacji prowadzonych przez Polską Organizację Turystyczną oraz producentkę Agnieszkę Pająk. Naszymi rywalami były Hong Kong oraz Rumunia. Producent serialu NamGoong SungWoo postawił na stolicę Polski doceniając jej ciekawą ofertę turystyczną oraz infrastrukturalną. Duże znaczenie miało także wygodne, bezpośrednie połączenie lotnicze z Seulem realizowane przez PLL LOT, który jest także partnerem projektu. Polski narodowy przewoźnik przygotował specjalną ofertę biletów dla ekipy filmowej. Polska Organizacja Turystyczna natomiast zaangażuje się w pozostałą logistykę projektu oraz dobór lokacji.

– Strategia marketingowa POT na rynek koreański od początku zakładała współpracę z produkcją filmową, gdyż seriale telewizyjne w Korei Południowej cieszą się ogromną popularnością i mają ogromny wpływ na zachowania konsumenckie Koreańczyków. Obecność w tak prestiżowej produkcji jak TERIUS BEHIND ME, za relatywnie mały wkład finansowy, zapewni nam dotarcie do wielu milionów potencjalnych turystów z Korei Południowej oraz wzmocni pozytywny wizerunek Polski – podkreśla prezes POT Robert Andrzejczyk.

Serial TERIUS BEHIND ME realizowany jest przez koreańską telewizję MBC, na podstawie scenariusza Oh Ji-young, w reżyserii Park Sang-hun. Główną rolę zagra fenomenalny So Ji-sub, znany głównie z produkcji wieloekranowych. So Ji-sub powraca na na mały ekran po ponad dwuletniej przerwie podczas której zaangażowany był w megaprodukcje filmowe. Serial TERIUS BEHIND ME emitowany będzie dwa razy w tygodniu w tzw. prime time.

Zdjęcia w Warszawie będą kręcone w połowie czerwca przez około pięć dni. Ekipa filmowa będzie liczyła ok 60 osób, a stolica Polski ma mieć zapewnione od 25 do 30 minut ekspozycji w serialu.

Jak wynika z danych opracowanych dla Ministerstwa Sportu i Turystyki, w 2017 roku liczba przyjazdów z Korei Południowej do Polski wzrosła w porównaniu z rokiem 2016 o ponad 25 proc., z 39 tys. do 49 tys. podróżujących. Liczba przyjazdów turystycznych zaś zwiększyła się w tym okresie o niemal 12 proc., z 33 tys. do 39 tys. osób.

 


Polecamy

Polecamy także:

Chińskie reality show w polskich Tatrach
Dzięki staraniom Polskiej Organizacji Turystycznej po raz pierwszy część zdjęć do chińskiego reality show została nakręcona w naszym kraju. „Nieustraszone...

Rekordowy rok izraelskiej turystyki
W ubiegłym roku do Izraela przyjechało 4,12 mln zagranicznych turystów. Było to o 14 proc. więcej niż w oku 2017 r. fot: pixabay Wysoka dynamika wzrostu utrzymuje...

Condohotele coraz popularniejsze
Do 2020 roku nad Bałtykiem liczba condohoteli i obiektów z apartamentami wypoczynkowymi wzrośnie o blisko połowę – wynika z raportu „Rynek hoteli...

Coraz więcej turystów w Warszawie
Już w 2017 roku liczba odwiedzających stolicę przekroczyła 25 mln i była o 24 proc. większa niż rok wcześniej. Turyści doceniają nie tylko takie miejsca...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne