Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Koreański serial kręcony w Warszawie

2018-07-04

Warszawa stała się sceną dla nowego serialu koreańskiego, którego oglądalność szacowana jest na ponad 10 milionów odbiorców. Od poniedziałku 25 czerwca trwają zdjęcia do serialu TERIUS BEHIND ME, a jego emisja nastąpi jesienią.Pobyt dla koreańskich gości zapewnił hotel Renaissance Warsaw Airport Hotel, należący do Chopin Airport Development.

Korea

Wybór Polski, a w szczególności Warszawy, na miejsce kręcenia zdjęć do koreańskiego serialu TERIUS BEHIND ME, to efekt wielotygodniowych rozmów i negocjacji prowadzonych przez Polską Organizację Turystyczną. Naszymi rywalami były Singapur i Rumunia. Producent serialu Jay Lee postawił na stolicę Polski, doceniając jej ciekawą ofertę turystyczną oraz infrastrukturalną. Duże znaczenie miało także wygodne, bezpośrednie połączenie lotnicze z Seulem obsługiwane przez Polskie Linie LOT, które są także partnerem projektu. Polski narodowy przewoźnik przygotował specjalną ofertę dla ekipy filmowej. Z kolei pobyt dla koreańskich gości zapewnił hotel Renaissance Warsaw Airport Hotel, należący do polskiej spółki hotelowej Chopin Airport Development. Polska Organizacja Turystyczna natomiast zaangażuje się w pozostałą logistykę projektu i dobór lokacji.

– Strategia marketingowa Polskiej Organizacji Turystycznej na rynku koreańskim opiera się na zwiększeniu rozpoznawalności Polski jako destynacji turystycznej poprzez udział w produkcjach filmowych i telewizyjnych. Tego typu działania charakteryzują się bardzo dużą skutecznością na tym rynku i zostały uzgodnione z lokalnymi touroperatorami (m.in. Hana Tour) i LOT-em. Wraz z emisją serialu POT będzie prowadził w Internecie kampanie reklamową zachęcającą do przyjazdów do Polski. Na przyszły rok planowane są kolejne, podobne akcje promocyjne na rynku koreańskim, w tym m.in. takie jak celebrity travel czy culinary show – podkreśla prezesPOT Robert Andrzejczyk.

Ekipa filmowa liczy ok 60 osób, a Warszawa ma mieć zapewnione od 25 do 30 minut ekspozycji w serialu. Realizowane sceny oraz dobór ich miejsc mają ukazywać piękny i romantyczny charakter stolicy Polski. Dlatego w filmie nie zabraknie ujęć m.in. z Łazienek Królewskich, Krakowskiego Przedmieścia, Starego Miasta czy Nowej Pragi.

– Set jetting, czyli podróże do miejsc kręcenia kinowych hitów stają się coraz bardziej popularne na świecie. Chcemy ten trend wykorzystać. Jesteśmy przekonani, że angażowanie się w tego typu inicjatywy jeszcze efektywniej przyczyni się do wzrostu liczby azjatyckich turystów w Polsce. W 2017 roku nasz kraj odwiedziło o blisko 20% koreańskich turystów więcej niż rok wcześniej, liczymy że uda nam się tę tendencję utrzymać – mówi Ewa Pawlak-Lewandowska, dyrektor Departamentu Turystyki w MSiT.

Serial TERIUS BEHIND ME realizowany jest przez koreańską telewizję MBC, na podstawie scenariusza Oh Ji-young, w reżyserii Park Sang-Hoon. Wśród jego odtwórców znajdują się nazwiska topowych aktorów koreańskich. W produkcji wystąpi także polski aktor Mirosław Zbrojewicz. Serial emitowany będzie dwa razy w tygodniu w tzw. prime time.


Aktualności

Polecamy także:

10. Gala Perfect SPA Awards 2018
13 lutego w pałacowych wnętrzach Hotelu Bellotto w Warszawie odbyła się finałowa gala jubileuszowej 10. edycji konkursu  Perfect SPA Awards 2018. Zwycięskie...

Na Walentynki do miast z filmów Woody’ego Allena
Krótki, romantyczny wyjazd to świetny sposób na uczczenie święta zakochanych. Zdaniem Polaków najlepszym celem podróży we dwoje jest Paryż – wynika z badania...

Rekordowy rok czeskiej turystyki
Według danych Czeskiego Urzędu Statystycznego (ČSÚ), w czeskich hotelach, pensjonatach i na kempingach w roku 2018 zakwaterowało się 21,3 miliona gości, o 1,3...

Poznań jednym z najlepszych celów podróży w Europie
Zakończyło się głosowanie w dziesiątej edycji konkursu European Best Destinations na najlepsze cele podróży 2019 roku. Poznań, jedyny polski kandydat w tym roku,...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne