Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Nowoczesne murale i „escape rooms” w hotelu Thomas Cook

2018-09-20

Cook‘s Club to nowy koncept hotelowy stworzony przez grupę Thomas Cook, do której w Polsce należy Neckermann PolskaFirma z sukcesem rozwija własne marki hotelowe stawiając na personalizację usługi tworzenie produktu dedykowanego różnym grupom klientów. 

mural

Nowatorski koncept Cook’s Club skierowany do nowego pokolenia turystów, przenosi miejski styl życia do wakacyjnych kurortów łącząc nowoczesny design z doskonałym jedzeniem i drinkami, w tym restauracją w stylu street-food i niepowtarzalną atmosferą relaksu przy muzyce serwowanej przez topowych DJ-ów. Pierwszy hotel pod marką Cook's Club, który został otwarty w czerwcu tego roku w Hersonissos na Krecie już zyskał sympatię klientów. Kolejne 10 obiektów tego typu zostanie otwartych w 2019 roku m.in. na Majorce, w Turcji, na Sardynii i wyspach greckich. Wszystkie będą dostępne w ofercie Neckermann Podróże, który już rozpoczął sprzedaż oferty na lato 2019. 

Cook’s Club wyróżnia wyjątkowy designi oryginalna aranżacja przestrzeni. We współpracy z serwisem społecznościowym "Talenthouse" Thomas Cook ogłosił konkurs zapraszając artystów z całego świata do zaprojektowania instalacji artystycznych w hotelu na Krecie, tak aby uchwyciły styl życia współczesnych turystów, a tym samym ducha Cook's Club. 

Prace artystów: Normskiego z Ukrainy, Miyuki Okady z Japonii i Marka Waltersa z Wielkiej Brytanii uznano za najlepsze spośród 600 zgłoszeń i już zdobią ściany hotelu. W jury konkursu zasiadł m.in. Stefan Nilsson, który jest jed z najbardziej wpływowych postaci szwedzkiego wzornictwa. 

Praca ukraińskiego artysty Sergija Tsymbaliuka (pseudonim Normski) to wielkoformatowy 13 m mural przedstawiający kobietę w ręczniku. - "(…) Chciałem pokazać, że wakacje łączą poczucie wolności, które daje nam pływanie na otwartej przestrzeni z uczuciem komfortu i bezpieczeństwa, co wyraża przytulny ręcznik " - mówi artysta.  

Mieszkająca w Amsterdamie japońska artystka Miyuki Okada stworzyła dzieło bawiąc się dwuznacznością słowa delfinium, które przywodzi na myśl delfina. Delfinium to także kwiat rosnący w basenie Morza Śródziemnego. Praca Miyuki mająca 11 m wysokości i 13 m szerokości przedstawia zarówno rośliny, jak i delfiny w zabawnym ujęciu nawiązującym do fresków w muzeum w Knossos. Trzecie dzieło zostało stworzone przez brytyjskiego artystę Marka Waltera. W centrum jego prac znajdują się promienie słoneczne i hasło "jesteś moim słońcem". "Chciałem stworzyć coś, co sprawi, że ludzie się uśmiechną. To idealne miejsce na selfie na Instagramie". - mówi Walters. 

Cook’s Club na Krecie to także oryginalna oferta rozrywkowa dla pokolenia millenialsów wyznaczająca nowe standardy w branży hotelarskiej. Centrum rozrywki oferuje innowacyjne atrakcje w tym m.in.: escape rooms, typowy rage room (pokój „wściekłości”) oraz prywatną dyskotekę do imprez w małym gronie. 

 

 Escape rooms czyli pokoje zagadek - fenomenalna gra polegająca na rozwiązaniu szeregu łamigłówek, tak aby uwolnić się z pokoju w określonym czasie, cieszą się rosnącą popularnością w największych miastach na całym świecie. Thomas Cook przenosi tę modną rozrywkę na wakacje do hotelu Cook’s Club udostępniając pokoje z trzema różnymi scenariuszami. Jednym z nich jest pokój horroru nawiązujący do kultowej powieści Stephena Kinga To. Gry przewidziane są dla maksymalnie 7 uczestników i trwają ok. 50 minut. Wstęp kosztuje 13,5 euro/os.

 

Kolejną nietypową rozrywką w Cook’s Club, o której warto wspomnieć jest „rage room czyli pokój „wściekłości. Tego typu miejsca działają w wielu miastach na całym świecie. W Cook’s Club mając do dyspozycji różne sprzęty można bezkarnie wyładować swój stres bijąc wazony i butelki. Wstęp do rage room kosztuje 19,50 Euro. Chętnych do korzystania z tego typu relaksu nie brakuje.  

 

O Cook’s Club 

Cook’s Club to koncept hotelowy, który przenosi miejski styl życia do wakacyjnych kurortów. Skierowany jest do nowego pokolenia turystów, które przywiązując wagę do budżetu, chce spędzać wakacje w hotelach o świetnym designiei oferujących wyśmienite jedzenie. Cook’s Club to także stylowe i proste pokoje, niezobowiązująca atmosfera i doskonała muzyka w tle serwowana przez topowych DJ-ów. Centralnym punktem hotelu jest basen, przy którym goście spotykają się, aby odpocząć lub świętować. Samoobsługowa restauracja Cantina serwuje popularne street-food z całego świata i lokalne specjały, od zdrowych dań wegańskich po klasyczne potrawy, natomiast bar Captain Cook najwyższej jakości koktajle autorstwa znanego berlińskiego barmana.


Aktualności

Polecamy także:

Konkurs EDEN rozstrzygnięty. Zwycięzcą jest…
Gołdap Mazurski Zdrój została zwycięzcą tegorocznego konkursu EDEN na „Najlepsze Europejskie Destynacje Turystyczne” w kategorii turystyka zdrowotna i wellness....

Wakacje Polaków według Mondial Assistance
W tym roku na letni urlop wybiera się 65 proc. Polaków. Połowa z nich zostanie w kraju, a druga połowa wyjedzie za granicę. W czołówce najpopularniejszych...

KLM pracuje nad samolotem przyszłości
Holenderskie Linie KLM i Politechnika w Delft rozpoczęły prace nad nowym, paliwooszczędnym modelem samolotu przyszłości. Model pokazowy zostanie zaprezentowany w...

Co trzeci Polak na urlopie za granicą nie ma ubezpieczenia
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Przy planowaniu zagranicznych wyjazdów warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu zdrowotnym i finansowym. Z raportu...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności