Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Oktoberfest – droższe nie tylko piwo

2018-09-21

Niemiecki Oktoberfest jest jednym z najbardziej znanych na świecie festiwali piwa. Tegoroczna edycja rozpocznie się już 22 września, a zakończy 2 tygodnie później – 7 października. Jak pokazują dane KAYAK.pl, program październikowego święta piwa zainteresował również wielu Polaków. Ile średnio musieli zapłacić za loty i hotele w Monachium? KAYAK.pl przeanalizował wyszukiwania dokonane przez użytkowników, aby odpowiedzieć na to i inne pytania.

oktober

Dane KAYAK.pl potwierdziły, że Polacy są miłośnikami najpopularniejszych festiwali piwa. Liczba wyszukiwań lotówz Polski do Monachium w czasie trwania Oktoberfestu wzrosła aż o 58,3% w porównaniu do okresu od 8 do 23 października (2 tygodnie po zakończeniu festiwalu).

Nie powinno zatem dziwić, że większe zainteresowanie miastem w czasie trwania święta piwa wiąże się ze wzrostem cen lotów i zakwaterowania właśnie w tym okresie. Średnia cena za pokój dwuosobowy w hotelach 3- oraz 4-gwiazdkowych wynosi aż 1013 zł. W porównaniu do średnich kosztów noclegów między 8 a 23 października, eksperci KAYAK.pl odnotowali wzrost cen o prawie 40%!

Mniejsze różnice zauważono w przypadku wyszukiwań lotów. Średnia cena biletu w dwie strony w klasie ekonomicznej dla 1 pasażera wynosi około 589 zł. Podróżni chcący odwiedzić Monachium tuż po zakończeniu wydarzenia zapłacą o 13,6% mniej – średnio 509 zł.

Aleksandra Pietraszek, Rzecznik Prasowy KAYAK.pl, komentuje: „Co roku we wrześniu oraz październiku ponad 6 milionów ludzi odwiedza Monachium, by cieszyć się bawarskim piwem, jedzeniem oraz kulturą. To naturalne, że gdy wzrasta zainteresowanie wybranym miastem ze względu na odbywające się tam wydarzenie, rosną również ceny lotów czy noclegów. KAYAK.pl pomaga w planowaniu wyjazdów przypadających w szczycie sezonu, jakim jest na przykład bawarskie święto piwa. Osoby planujące wyjazdy z dużym wyprzedzeniem zachęcamy do skorzystania  z naszego narzędzia – Alertów Cenowych. Dzięki nim podając jedynie miejsce wylotu i cel podróży oraz daty wyjazdu, można na bieżąco otrzymywać powiadomienia o zmianach cen i dokonać rezerwacji wtedy, gdy cena lotu lub hotelu spadnie”.

 


Aktualności

Polecamy także:

Grecos kończy i podsumowuje pierwszy etap sprzedaży
Do 21 lutego obowiązuje ostatni etap promocji F!RST DEAL! Obecne zasady wczesnej sprzedaży Grecosa to rabaty do 40 procent, hotele dla dziecka gratis czy zaliczka na...

ARTYKUŁ SPONSOROWANY | IC Nightjet czyli jeden pociąg, cztery stolice, sześć krajów!
Pasażerowie PKP Intercity od grudnia ubiegłego roku mogą skorzystać z nadzwyczajnego międzynarodowego połączenia kolejowego. Sześć krajów i cztery...

ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Magiczne miejsce, w którym zadbasz o zdrowie
Designerski i nowoczesny - urzeka elegancją, oraz wysokim standardem oferowanych usług. Doskonała obsługa oraz wyśmienite posiłki są gwarancją zadowolenia...

10. Gala Perfect SPA Awards 2018
13 lutego w pałacowych wnętrzach Hotelu Bellotto w Warszawie odbyła się finałowa gala jubileuszowej 10. edycji konkursu  Perfect SPA Awards 2018. Zwycięskie...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne