Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


 Przedstawiciel IGHP we władzach HOTREC

2018-10-25

Dwudniowe 77. Zgromadzenie Ogólne HOTREC odbyło się w Krakowie. W trakcie wydarzenia wybrano nowego prezydenta i komitet wykonawczy organizacji. Po raz pierwszy do władz HOTREC wszedł przedstawiciel polskiej branży hotelarskiej wiceprezes IGHP Julian Bystrzanowski.

Julian Bystrzanowski

Zgromadzenie Ogólne HOTREC odbywało się w dniach 18-19 października i pierwszy raz miało miejsce w Polsce. Jego gospodarzem była Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, która reprezentuje polską branżę hotelarską w HOTREC od 2015 roku.

- Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, która reprezentuje swoich członków i całą branżę hotelarską w Polsce, została doceniona przez międzynarodowych ekspertów hotelarstwa w Europie. HOTREC powierzył nam organizację 77. Zgromadzenia Ogólnego w Krakowie, podczas którego wiceprezes IGHP Julian Bystrzanowski został wybrany do Komitetu Wykonawczego. Podczas Zgromadzenia Ogólnego Witold Ignatowski, prezes zarządu Hotele De Silva otrzymał prestiżową nagrodę European Hospitality Foundation współpracującej z HOTREC. Z dużą satysfakcją przyjmujemy te dowody uznania ze strony naszych kolegów zrzeszonych w europejskiej federacji hotelarzy – powiedział Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP, podsumowując wydarzenia w Krakowie.

Członkowie HOTREC wybrali nowy komitet wykonawczy, któremu przewodniczy Jens Zimmer Christensen, szef duńskiej organizacji hotelarskiej.  

- Celem nowego komitetu wykonawczego będzie wspieranie innowacyjności i promowanie rozwoju blisko 2 milionów przedsiębiorstw hotelowych i gastronomicznych, a także uzyskanie korzystniejszych regulacji prawnych na szczeblu europejskim. Naszym zadaniem będzie przekonanie politycznych decydentów, aby ustawodawstwo Unii Europejskiej w latach 2019-2024 sprzyjało wzmocnieniu sektora turystyki poprzez wspieranie wzrostu małych i średnich przedsiębiorstw – podkreśla Jens Zimmer Christensen, nowy prezydent HOTREC. 

Po raz pierwszy we władzach HOTREC zasiada przedstawiciel IGHP. Julian Bystrzanowski był wicedyrektorem Instytutu Turystyki w Warszawie. W latach 1995-2005 profesor Hospitality Studies na Uniwersytetach w Orlando (UCF) i Filadelfii (Drexel). Od 2007 do 2015 roku był prorektorem i rektorem wyższych uczelni hotelarskich w Polsce. Od 2008 roku członek Rady IGHP, a od 2016 roku wiceprezes IGHP.

44 stowarzyszenia z 30 krajów

HORTEC, Konfederacja zrzeszająca Narodowe Organizacje Hoteli, Restauracji, Kawiarni w krajach Unii Europejskiej i europejskiego obszaru ekonomicznego powstała w 1979 roku. Jest największą europejską organizacją branżową, która obecnie zrzesza 44 stowarzyszenia z 30 krajów europejskich. 

W ostatnich latach działania HOTREC skupiały się na obszarach, które są bolączką praktycznie każdego rynku w Europie. Są wśród nich: ograniczanie wpływu szarej strefy, lobbing na rzecz uregulowań prawnych dotyczących OTA, działania na rzecz zmniejszenia marnowania żywności oraz użycia acrylamidu w produktach spożywczych, promowanie i proponowanie zmian legislacyjnych sprzyjających zachowaniu równowagi pomiędzy pracą i życiem prywatnym, rekomendacje dotyczące polityki bezpieczeństwa, aktywności na rzecz utrzymania obniżonej stawki VAT w turystyce. HOTREC wspiera zrzeszone organizacje w działaniach na lokalnych rynkach, dostarcza analizy i dokumenty, które mogą być przez nie wykorzystywane podczas rozmów z lokalnymi ustawodawcami.


Polecamy

Polecamy także:

Ruszyły zgłoszenia do konkursu EDEN
Od 17. kwietnia obiekty i miejsca, które swoją ofertę opierają na turystyce medycznej, uzdrowiskowej lub SPA i Wellness mogą zgłaszać się do konkursu EDEN na...

CPK - start konsultacji branżowych
Spółka Centralny Port Komunikacyjny rozpoczęła proces uzgodnień strategicznych z partnerami branżowymi. Podczas inauguracyjnego spotkania, w którym wzięło...

Port Lotniczy Wrocław - świetny pierwszy kwartał
W pierwszym kwartale 2019 roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył blisko 700 tys. pasażerów. To o 14,2% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Najbardziej...

Polskie all inclusive nie tylko w hotelach
Polacy mają coraz wyższe oczekiwania dotyczące warunków wypoczynku. W ubiegłym roku największym powodzeniem cieszyły się hotele o wysokim standardzie, a ponad...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności