Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

 Jak skutecznie zaprezentować się na targach?

Udział w targach branżowych może być dobrą formą promocji firmy turystycznej pod warunkiem, że się ona do tego odpowiednio przygotuje. Podpowiadamy, jak zrobić to mądrze i o czym nie zapomnieć.

 rt 2019 01z 12

  Pomimo wszechobecnego marketingu internetowego, który ma bardzo precyzyjnie stargetowane zasięgi dotarcia, wiele firm, także z branży turystycznej, nie wyobraża sobie działalności bez nawiązywania bezpośrednich kontaktów biznesowych. Imprezy targowe wydają się być wydarzeniami do tego stworzonymi. Od lat trwają dyskusje, czy pokazywać się na nich, czy może darować sobie zamieszanie z nimi związane – i nieprzerwanie zdania są podzielone. Są firmy, które bywają właściwie na wszystkich imprezach targowych, ale są też takie, które nigdy tego nie robią z różnych powodów. Z badań wynika, że tylko w naszym kraju co roku odbywa się ponad 200 tego typu wydarzeń, w których bierze udział blisko 30 tys. wystawców i ponad 1,3 mln zwiedzających. Liczby te mówią same za siebie.

Czy warto się pokazywać

? Na to pytanie przede wszystkim musisz sam sobie odpowiedzieć. Powinieneś przede wszystkim mieć świadomość tego, co chcesz poprzez obecność na targach osiągnąć, a jeśli nie masz przekonania, że warto się zaprezentować z własnym stoiskiem, nie rób tego. Bywa, że firmy pojawiają się na takich imprezach wyłącznie jako goście lub wynajmują osoby, które dystrybuują ich ulotki. Niektórym to wystarcza. Ocena efektywności udziału w targach jest rzeczą niełatwą, dlatego istotne jest precyzyjne określenie celów, na których należy się skupić. Warto mieć świadomość, że nie wszystkie działania przekładają się bezpośrednio na wzrost sprzedaży produktów czy usług. Pewne decyzje zakupowe, szczególnie w branży turystycznej, podejmowane są ze sporym opóźnieniem, tak więc nie zawsze da się je powiązać z którymś z konkretnych działań marketingowych. Chociaż nie zawsze podczas targów dochodzi do podpisania kontraktów, to z pewnością pozwalają zorientować się, w jakim kierunku zmierza branża. Dzięki nim możesz być na bieżąco z obowiązującymi trendami, zdobyć fachową wiedzę podczas prelekcji, szkoleń czy paneli, a wreszcie przyjrzeć się działaniom konkurencji. Dobrze też pamiętać, że targi turystyczne odwiedzają osoby zainteresowane rynkiem, dlatego takie wydarzenia stanowią doskonałą okazję do spotkań z obecnymi klientami, budowania ich lojalności czy pokazania się tym, którzy mają szansę w przyszłości nimi zostać. W targach biorą udział również przedsiębiorcy działający...Anna Jabłońska

Wydanie: 1/2019, TARGI

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności