Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

 Mały kraj wielkich możliwości

Dla wielu Polaków Estonia jest po prostu jednym z bałtyckich trojaczków. Tymczasem w odróżnieniu od Litwy i Łotwy jest to kraj znacznie bardziej podobny do Finlandii niż dwóch pozostałych krajów bałtyckich. Do tego turystyka odgrywa ważną rolę w tamtejszej gospodarce.

 

 rt 2019 01z 16

  Dla wielu osób, nawet z branży, może być zaskoczeniem, że ta gałąź gospodarki ma w estońskim PKB większy udział niż w Polsce. W 2017 r. do Estonii przyjechało 2,1 mln zagranicznych turystów, korzystających w tym kraju z noclegów. Na usługi turystyczne goście wydają ponad 1,5 mld euro. W efekcie turystyka dostarcza – wraz z pośrednim wpływem – około 7 proc. produktu krajowego brutto Estonii. W wypadku eksportu udział ten wynosi aż 27 proc. Tamtejsze władze, doceniając tę gałąź gospodarki, deklarują, że ich celem jest zwiększenie konkurencyjności. Dlatego prowadzone są działania mające na celu zwiększenie rozpoznawalności marki kraju na rynku międzynarodowym oraz rozwój połączeń transportowych ważnych dla turystyki i rozbudowy regionalnych produktów turystycznych. Najliczniej odwiedzającą Estonię grupą cudzoziemców są Finowie, których w 2017 r. było ponad 916 tys. I jest to więcej niż w wypadku kilku kolejnych nacji razem wziętych. Na drugim miejscu znaleźli się Rosjanie z liczbą odwiedzin wynoszącą ponad 230 tys., na trzecim zaś sąsiedzi zza południowej granicy – Łotysze, których przyjechało ponad 161 tys. Patrząc na statystyki turystyczne, warto pamiętać, że mówimy o kraju mającym zaledwie 1,3 mln mieszkańców. Jeśli chodzi o pozycję polskich turystów, to wygląda, że mamy duży potencjał wzrostu, ponieważ zajmujemy dopiero 13. miejsce z liczbą wizyt w roku 2017 wynoszącą 29,5 tys. Niewielu mniej przyjeżdża Japończyków – 28,8 tys. (14. miejsce). Chętniej od nas do Estonii jeżdżą nie tylko Amerykanie czy Brytyjczycy, co nie powinno zaskakiwać, ale nawet Włosi (34,6 tys. – 11. miejsce), Hiszpanie (36,1 tys. – dziewiąte miejsce) czy Szwedzi (73,2 tys. – szóste...Andrzej Jarczewski

Wydanie: 1/2019, ODKRYWAMY ZAGRANICZNE DESTYNACJE

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności