Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
  Obowiązki służące bezpieczeństwu podróżnego

Dla organizatorów turystyki oraz przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych przewidziano wiele obowiązków, które mają być gwarancją bezpieczeństwa podróżnych.

 rt 2019 01z 21

  Przede wszystkim podmioty te muszą zapewnić podróżnym na czas swojej niewypłacalności pokrycie kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub powrotu do kraju, w szczególności kosztów transportu i zakwaterowania, jeżeli nie zapewnią tej kontynuacji lub powrotu. Ponadto organizatorzy turystyki oraz przedsiębiorcy ułatwiający nabywanie powiązanych usług turystycznych mają obowiązek prowadzić wykaz umów o udział w imprezie turystycznej oraz umów zawartych przez podróżnego. Ciążą też na nich liczne obowiązki informacyjne wobec podróżnych. Organizatorzy turystyki oraz przedsiębiorcy ułatwiający nabywanie powiązanych usług turystycznych mają obowiązek zapewnić podróżnym na wypadek swojej niewypłacalności: • pokrycie kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub kosztów powrotu do kraju, obejmujących w szczególności koszty transportu i zakwaterowania, • zwrot wpłat wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną lub każdą opłaconą usługę, która nie została lub nie zostanie zrealizowana, • zwrot części wpłat wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną odpowiadającej części imprezy turystycznej lub za każdą usługę, która nie została lub nie zostanie zrealizowana z przyczyn dotyczących organizatora turystyki lub przedsiębiorcy ułatwiającego nabywanie powiązanych usług turystycznych lub osób, które działają w ich imieniu. Ponadto na organizatorów turystyki i przedsiębiorców ułatwiających nabywanie powiązanych usług turystycznych został nałożony obowiązek prowadzenia dokumentacji, w tym wykazu umów, oraz realizacji obowiązku informacyjnego wobec podróżnych. 

Organizator ma obowiązek zagwarantować...Agnieszka Jezierska-Markocka

Wydanie: 1/2019, PRAWO
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail