Kontrakt En ter Air z Itaką

Enter Air, największa polska prywatna linia lotnicza, podpisała z Itaka Holdings dwuletnią umowę o współpracy. Szacunkowa wartość umowy w pierwszym roku wynosi 75 mln dol. (ok. 279,3 mln zł).

 

  – Z Itaką współpracujemy nieprzerwanie od pięciu lat. Tegoroczny kontrakt jest o około 11 proc. większy od umowy kończącej się w kwietniu 2019 r. i jest naturalnym krokiem w kierunku dalszej współpracy obu firm – mówi Andrzej Kobielski, członek zarządu Enter Air. – Nowa umowa została podpisana na kolejne dwa lata. W pierwszym roku, tj. w sezonie lato 2019 – zima 2019/2020, planujemy wykonać z Itaką wspólny program turystyczny o wartości około 75 mln dol., a mamy nadzieję, że nasza współpraca nadal będzie się rozwijała, co zaowocuje zwiększeniem wolumenu współpracy w roku następnym. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zakładamy wzrost przewozów w 2019 r. i zawarta umowa jest środkiem do realizacji tego celu – dodaje. Umowa czarteru (Air Charter Agreement) dotyczy sprzedaży miejsc w samolotach wraz załogą. Jest to kolejna umowa zawarta na ten okres przez Enter Air z największymi touroperatorami. W grudniu 2018 r. zawarty został aneks do podpisanej wcześniej umowy z TUI Poland, a wartość aneksowanej umowy wynosi 129,9 mln dol. (ok. 491,8 mln zł). W tym samym miesiącu podpisana została także umowa z Rainbow Tours o szacunkowej wartości 45,1 mln dol. (ok. 171,1 mln zł). Wcześniej przewoźnik zawarł też umowę z Coral Travel Poland na sezon zima 2018, lato 2019 oraz zima 2019/2020. Szacunkowa wartość tej umowy wynosi ponad 27,3 mln dol. (ok. 100,6 mln zł). Na podstawie podpisanej umowy Enter Air zapewni touroperatorowi świadczenie usług lotniczego przewozu osób i bagażu. Łączna wartość świadczeń wynikających z umowy podpisanej z Itaka Holdings nie jest możliwa do ustalenia i jej ostateczna wartość może różnić się od podanych wyżej szacunków. Rozliczenia z tytułu podpisanej umowy będą realizowane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów czarterowych


Wydanie: 2/2019, AKTUALNOŚCI

To też może Cię zainteresować

W najnowszym wydaniu
 

  
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail