Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Obecny sezon turystyczny zapowiada się coraz ciekawiej

Rośnie znaczenie nastrojów konsumenckich dla wyników tego sezonu. Pierwszy etap przedsprzedaży jest na podobnym poziomie jak przed rokiem – pisze analityk i współwłaściciel firmy TravelData.

 rt 2019 02z 22

  Pierwsza część przedsprzedaży w sezonie lato 2019 już za nami. Nie zdarzyło się w niej nic takiego, co mogłoby szczególnie zaskoczyć uczestników rynku. Biuro TUI Poland tak jak w latach 2016-2018 przedstawiło w tym okresie jeszcze bardziej konkurencyjną ofertę niż poprzednio, a pozostali organizatorzy dość konsekwentnie postawili na ochronę marż i pozostawili ceny na poziomie zbliżonym do stosowanych w ubiegłorocznym okresie first minute. Sumaryczna sprzedaż lata pozostaje (połowa lutego 2019) na poziomie nieco wyższym niż przed rokiem, co jest kompilacją bardzo dobrej sprzedaży oferty TUI Poland i mniej niż 10-procentowych spadków u pozostałych organizatorów. 

Sprzedaż jak zawody w kolarstwie torowym

Ten dość spokojny i jakby nieco uładzony obraz może trwać jeszcze czas jakiś, ale jest całkiem prawdopodobne, że wraz z nadejściem wysokiego sezonu sprzedaży w turystyce wyjazdowej może dojść do znacznego zdynamizowania obecnej sytuacji. W tym sezonie może ona przypominać obraz znany miłośnikom sprinterskich zawodów w kolarstwie torowym. Przez większą część dystansu zawodnicy „czarują” się taktycznie nawzajem (zdarzają się nawet tzw. stójki) po to, by w pewnym momencie porzucić kalkulację i przejść w fazę bezpardonowego wyścigu, w której liczy się głównie szybkość mająca zapewnić ostateczną wygraną zawodnika na finiszu. Jest całkiem możliwe, że podobnie może być z ostatecznym rozegraniem tegorocznego sezonu w zorganizowanej turystyce wyjazdowej. Obecna dość słaba koniunktura w sprzedaży imprez turystycznych wcale nie wynika z tego, że Polacy nagle stracili ochotę na zagraniczne wakacje, ale z odsuwania momentu ich rezerwacji na później. W takiej sytuacji decydujący okres, w którym skumulują się zwykły bieżący oraz odłożony w czasie popyt na wycieczki, powinien rozpocząć się w okolicach przełomu maja i czerwca, gdy możliwości elastycznego dostosowania programów organizatorów do zmian zapotrzebowania ze strony klientów stają się już ograniczone. Czynniki popytu dość przewidywalne W obecnym sezonie...Andrzej Betlej Autor jest współwłaścicielem i analitykiem firmy TravelData

Wydanie: 2/2019, ANALIZA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RYNKU TURYSTYCZNEGO to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.rynek-turystyczny.pl
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności