Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie.
Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.
 Chorwacja ma dwie nowe restauracje z gwiazdkami Michelin

2019-03-06

Dwie kolejne restauracje otrzymały gwiazdki Michelin: Noel (Zagrzeb) i Draga di Lovrana (Lovran).

 Zagreb

Restauracje Pelegrini (Szybenik), 360º (Dubrownik)i Monte (Rovinj) utrzymały swoje na kolejny rok.Wyróżnienia w postaci Bib Gourmand otrzymały także cztery nowe restauracje. Przyznano również rekomendacje Michelin Plate dla 51 restauracji w Chorwacji. Wszystkie gwiazdki i wyróżnienia są efektem rzetelnie przeprowadzonych inspekcji przez specjalistów przewodnika Michelin, który uznawany jest za najbardziej prestiżowy przewodnik w tej dziedzinie.
- Z wielką satysfakcją przyjęliśmy przyznanie aż pięciu restauracjom gwiazdki Michelin. Po Rovinju, Dubrowniku i Szybeniku, gwiazdki zasłużenie otrzymują regon Kvarner i Zagrzeb. Nowe gwiazdki i rekomendacje dla chorwackich restauracji są najlepszym dowodem, że nasza oferta kulinarna spełnia najwyższe międzynarodowe standardy jakości. Jest to także dla nas zachęta do dalszego rozwoju i promocji tego segmentu turystyki. Jestem przekonany, że restauracje i regiony wykorzystają potencjał, który dają wyróżnienia i rekomendacje przewodnika Michelin w dalszym pozycjonowaniu na rynku - powiedział dyrektor generalny Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej, Kristjan Staničić, który pogratulował także wszystkim wyróżnionym restauracjom.
- Ten wybór pokazuje potencjał chorwackiej oferty kulinarnej, którą wzbogaca wiele kulturowych wpływów: śródziemnomorskie smaki występujące w Dalmacji, włoskie - na Istrii i słowiańskie od Zagrzebia po Slawonię. To wszystko tworzy niepowtarzalną tożsamość kulinarną - powiedział Gwendal Poullennec, dyrektor międzynarodowy przewodników Michelin.
Rekomendacje Michelin Bib Gourmand poza restauracjami, które je otrzymały w ubiegłym roku - Konoba Mate (Korčula), Dunav (Ilok), Vuglec Breg (Krapina) i Konoba Fetivi (Split) - w tym roku otrzymały również Batelina (Banjole), Konoba Vinko (Konjevrate), Agava (Zagrzeb) i TAČ (Zagrzeb). Rekomendacja ta oznacza korzystny stosunek jakości do ceny.
- Korzystając z okazji gratuluję wybranym restauracjom tego wielkiego uznania, które jest rezultatem ich ciężkiej pracy oraz chęci rozwoju. Nawet 93 proc. turystów podczas pobytu w Chorwacji ma okazję doświadczyć wyjątkowych smaków chorwackiej kuchni, co pokazuje, że oferta enologiczna i gastronomiczna spotyka się z wielkim zainteresowaniem gości. Jestem przekonany, że będzie to dodatkowy motyw do doskonalenia się i nawiązywania współpracy z lokalnymi producentami. A wszystko to, aby Chorwacja stała się jeszcze bardziej rozpoznawalną eno-gastro ikoną, powiedział minister turystyki Gari Cappelli.
Nowe restauracje w przewodniku Michelin stanowią silną zachętę do dalszego doskonalenia oferty gastronomicznej, a także do globalnej promocji Chorwacji jako jednego z najlepszych miejsc dla smakoszy.


Aktualności

Polecamy także:

Wiosna w PKL - przeglądy i szusowanie
Polskie Koleje Linowe ruszają z zaplanowanymi wcześniej przeglądami technicznymi urządzeń kolei linowych i linowo - terenowych.  Prace rozpoczną się 24 marca na...

Rekordowy rok Lufthansa Group w Polsce
Lufthansa Group odnotowała znaczący wzrost liczby pasażerów przewożonych z i do Polski w 2018 roku. Lufthansa, Austrian Airlines, SWISS, Eurowings i Brussels...

Już działa chatbot „Port Lotniczy Wrocław”
Chatbot z powodzeniem przeszedł ostatnią fazę testów i od dzisiaj jest już dostępny dla wszystkich podróżnych. Wyszukuje połączenia lotnicze, wysyła...

Kampania DZT „German Summer Cities”
Niemcy znajdują się na pierwszym miejscu jako cel podróży kulturalnych oraz city breaków w Europie. To obrazuje, jak duże znaczenie mają te dwa segmenty dla...

Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl    

Hotelarz www.e-hotelarz.pl    

Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2017 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne